Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Тактика хірурга при гострій непрохідності кишечника і методи консервативної терапії

Тактика хірурга при гострій непрохідності кишечника і методи консервативної терапії

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Тактика хірурга
Всім хворим з гострою непрохідністю кишечника, а також тим, у яких це захворювання передбачається, необхідно призначити консервативне лікування, спрямоване на боротьбу з болем, гіперперистальтикою, усуненню інтоксикації і корекцію порушень гомеостазу. Обсяг інфузійної терапії визначається тяжкістю стану хворого і давністю захворювання.
При неясному діагнозі слід утриматися від застосування промедолу і ненаркотичних анальгетиків.
Консервативне лікування проводять у максимальному обсязі паралельно з обстеженням хворого. У хворих з ускладненим перебігом кишкової непрохідності консервативне лікування проводять як передопераційну підготовку, яка повинна тривати не більше 30-40 хв.
У хворих з підтвердженим діагнозом гострої непрохідності кишечника консервативне лікування проводять не довше за ніж за 2 год.
Комплекс консервативної терапії включає звільнення верхніх відділів травного каналу від застійного вмісту за допомогою введення зонда в шлунок (або краще в дванадцятипалу кишку) для пасивного стоку або евакуації під низьким негативним тиском (наприклад, за допомогою водоструминного насосу). Доцільно промивання шлунка 1-2% розчином натрію гідрокарбонату.
Призначають атропіну сульфат (підшкірно 1 мл 0,1% розчину), при необхідності повторно; повторні сифонні клізми, які розвантажують товсту кишку, а іноді призводять до вирішення непрохідності.
Обов'язковим компонентом консервативної терапії є двостороння при ниркова новокаїнова блокада по А.В. Вишневському (80-120 мл 0,25% розчину новокаїну). Відсутність ефекту від блокади свідчить звичайно про механічний характер непрохідності. Новокаїн у вигляді 0,25% розчину по 50-100 мл можна ввести також внутрішньовено крапельно.
В окремих випадках вирішенню непрохідності допомагають лікувальні прийоми, що виконуються під час ендоскопічного дослідження. Наприклад, можуть бути роздроблені і видалені калові камені, що знаходяться в дистальних відділах товстої кишки; при обережному роздуванні товстої кишки повітрям на ранніх стадіях інвагінації можна домогтися розправлення інвагіната.
Дві досить численні групи складають хворі з обтураційною товстою кишечкою непрохідністю і з непрохідністю на ґрунті спайкового процесу в черевній порожнині.
Усунення обтураційної товстої кишкової непрохідності пухлинного генезису консервативними засобами дозволяє виконати оперативне посібник в більш сприятливих умовах. Однак, як уже зазначалося, лише задовільний стан хворого і достатня впевненість в генезисі обтураційної непрохідності дають право хірургу наполегливо і тривало (4-6 год. або навіть довше) застосовувати консервативне лікування.
При обтураційній непрохідності в результаті копростазу, яка характеризується, крім переповнення товстої кишки щільними масами калу, прогресуючим пригніченням моторики кишечника в результаті зниження енергетичних можливостей стінки кишки, за допомогою консервативних заходів можна домогтися лікування хворого.
Відновити моторику вдається шляхом внутрішньовенного введення 10% розчину натрію хлориду по 20 мл 1-2 рази на добу, 5-10% розчину глюкози по 500-1000 мл і більше з додаванням інсуліну (з розрахунку 1 ОД на 4 г сухої речовини глюкози), нормалізації електролітного обміну, особливо калієвого. Недолік калію згубно позначається на передачі нервових імпульсів в синапатичних утвореннях; добре відомо, що атонія кишечника розвивається в результаті гіпокаліємії. Однак важливий не тільки рівень калію, а й нормальне співвідношення іонів калію, натрію і кальцію, у зв'язку з чим необхідно виконання відповідних аналізів.
Відновлення мікроциркуляції в стінці кишки - одна з умов успішної терапії. Вона включає в себе нормалізацію вмісту білка, поліпшення реологічних властивостей крові, попередження внутрішньо судинного згортання і т.п. Сприятливий вплив на моторику кишечника робить введення 0,25% розчину новокаїну в кількості 100-150 мл в навколо ниркову клітковину або безпосередньо в судинне русло (крапельно). Обов'язковим є призначення препаратів, що підсилюють передачу нервового імпульсу на м'язове волокно, - підшкірні ін'єкції 0,05% розчину прозерину по 1 мл 2 рази через 1-1,5 год. Ефективні сифонні клізми, причому результат спостерігається лише після 2-3-кратної процедури в протягом 1,5-3 год. У ряді випадків сифонні клізми поєднують з пальцевим звільненням ампули прямої кишки від калу.
Критеріями оцінки ефективності консервативної терапії є загальний стан хворого (скарги, показники гемодинаміки і т.п.), зміни з боку живота (розміри, наявність перистальтики, симптоми подразнення очеревини, наявність випорожнень після стимуляції моторики і пр.) і, нарешті, динаміка рентгенологічної картини в процесі терапії. Відсутність ефекту від проведеного лікування, тим більше погіршення загального стану хворого (прогресуючий метеоризм, інтоксикація) є показанням до оперативного втручання.
Хоча консервативний метод лікування цієї форми непрохідності часто виявляється ефективним, вирішити питання про доцільність застосування такого лікування і його тривалості дуже важко. Встановлення показань до консервативного лікування і його тривалість цілком залежать від клінічної симптоматики захворювання.
При початкових, локальних симптомах захворювання (періодичний біль у животі, посилена перистальтика, нудота, помірне здуття живота) консервативна терапія є абсолютно показаною.
У тих же випадках, коли непрохідність кишечника проявляється блюванням, значним метеоризмом, наявністю горизонтальних рівнів рідини і симптомами загальної інтоксикації, ефект від консервативних заходів буде сумнівним і питання про оперативне лікування слід вирішувати через 2-3 години від початку консервативного лікування. При симптомах деструкції кишки (різка локальна болючість, локальні симптоми подразнення очеревини, метеоризм, блювання, відсутність перистальтики, множинні горизонтальні рівні рідини і т.п.) виникають абсолютні показання до операції як основного лікувального заходу. Консервативну терапію проводять лише в рамках інтенсивної передопераційної підготовки.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
SomIllus 13 2018 12:28
оциллококцинум инструкция по применению для беременных
как включить айфон без сим карты
как удалить лаунчер с телефона андроид
Меню для набора сухой мышечной массы 7d7
Андроид какая последняя версия ae37
Акку-чек актив тест полоски инструкция по применению 920df8
Как завязать банты на 1 сентября 463c45
Мси программа для разгона видеокарты a2c6e
fvdwrcvwrdts
fjnrgkqgvdij
pdfxqdwypilk
jaqedvmureorence
низкокалорийные фруктовые салаты рецепты
загрузить игру unturned на русском языке
никита плотников группа помощи
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: