Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Оперативне втручання при гострих шлунково-кишкових кровотечах

Оперативне втручання при гострих шлунково-кишкових кровотечах

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Оперативне втручання
Оперативне втручання показане тільки при безуспішності консервативного лікування триваючої кровотечі. Критерієм в даних випадках має служити загальний стан хворого, зміна ДЦК і результат повторного (при можливості) ендоскопічного дослідження. Обсяг оперативних втручань у хворих цієї групи різний: тампонада кровоточивих ділянок марлевими серветками, змоченими гарячим фізіологічним розчином натрію хлориду або розчином гемо статичного засобу; ушивання окремих ділянок тонким кетгутом (Л.А. Збиковський, 1961, і ін.); висічення гострих виразок (Н.К. Матвєєв і Н.О. Миколаїв, 1974); ваготомія і пилоропластика; резекція шлунка і навіть гастректомія (Д.Г. Веллер і співавтори, 1971; Е.Н. Ванцян і співавтори, 1982; A. Desmnd і співавтори, 1964, і ін.). Однак є повідомлення про рецидиви кровотечі після ваготомії з пилоропластикою, резекції шлунка, навіть великою.
Сказане вище свідчить про необхідність вкрай обережного вибору показань та методу оперативного втручання при ерозивних кровотечах. На підставі власного досвіду ми переконалися, що при ерозивно геморагічному гастриті, встановленому за допомогою ендоскопічного дослідження, в більшості випадків ефективна завзята місцева і загальна гемостатична терапія. Лише в окремих випадках доводиться вдаватися до оперативного втручання.
Значно частіше спостерігаються профузні, що не піддаються консервативному лікуванню кровотечі з поодиноких або множинних гострих виразок, що змушує вдаватися до операції на висоті кровотечі. Слід підкреслити, що ці операції є найбільш складними і важко переносяться хворими, так як виконуються, як правило, на тлі основного захворювання.
Обов'язковою умовою таких операцій ми вважаємо виконання широкої гастротомії, а при необхідності - дуоденотомії або пілородуоденостомії з ретельним оглядом всієї слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. При цьому слід завжди пам'ятати про можливість наявності декількох джерел кровотечі (кількох гострих виразок або ерозій, поєднань гострих виразок та ерозій).
Найбільш обґрунтованими вважаємо органозберігаючі операції в поєднанні з ваготомією при обов'язковому досягненні повного гемостазу. У таких випадках ми частіше вдаємося до видалення гострої виразки або ерозії по Джадду, прошивання окремих ерозій і двосторонньої селективної ваготомії. Розріз після пілородуоденостомії використовуємо для пілоропластики. При множинних ураженнях в зоні дванадцятипалої кишки і пілоричного відділу шлунка виконуємо економну резекцію у поєднанні з селективною ваготомією. При дифузних ерозивно-виразкових ураженнях шлунка іноді доводиться вдаватися до широкої резекції і навіть гастректомії.
Джерелом часто рецидивуючих, а іноді й профузних ерозивних кровотеч можуть бути множинні телеангіектазії тонкої кишки - хвороба Ранд-Ослера. При цьому захворюванні кровотечу зазвичай можна зупинити консервативними методами, але іноді доводиться вдаватися до широкої резекції тонкої кишки.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: