Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Етіологія гострих шлунково-кишкових кровотеч

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Гострі шлунково-кишкові кровотечі
Гострі шлунково-кишкові кровотечі (ОЖКК) є важким і небезпечним ускладненням багатьох захворювань. Вони вимагають надання екстреної та висококваліфікованої лікувальної допомоги, а в ряді випадків і складного оперативного втручання.
Діагностика захворювання, ускладнилися кровотечею, у багатьох випадках скрутна, а в питаннях хірургічної тактики і до теперішнього часу ще існують розбіжності. Летальність при ОЖКК залишається високою. Навіть в останні роки при гострих виразкових кровотечах летальність залишається вище 10%. Результати лікування кровотеч невиразкового походження ще гірша: при кровотечі з варикозних вен стравоходу у хворих на цироз печінки летальність становить 45-50%, при злоякісних новоутвореннях - 26 - 30%, при геморагічних діатезах - 8-10%.
Симптомокомплекс ОЖКК може розвинутися при багатьох захворюваннях, які по етіології і патогенезу значно відрізняються один від одного.
Найбільш частою причиною ОЖКК є виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки - від 55 до 85% всіх випадків ОЖКК (А.А. Шалімов, В.Ф. Саєнко, 1977; Д.П. Чухриенко і співавтори, 1980; В.Т. Зайцев і співавтори, 1984; В.Д. Братусь і співавтори, 1984; R. Gaj і співавтори, 1980, і ін.) Варикозне розширення вен стравоходу і кардії при портальній гіпертензії як джерело ОЖКК зустрічається в 5-18% випадків (В.Д. Братусь, 1971; В.І. Стручков та співавтори, 1977).
Кровотечі з розпадаючих ракових пухлин травного каналу складають 8-10%. Ерозивні ураження слизової оболонки верхніх відділів травного каналу, згідно з даними Ф. І. Комарова та інших дослідників, зустрічаються в 5,2 - 25% випадків. За нашими даними, кровотечі, пов'язані з ерозіями стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки, складають 9-16% всіх випадків ОЖКК. Багато інших захворювань, які можуть стати причиною ОЖКК, зустрічаються рідко.
Більшість класифікацій побудовані на основі групування подібних захворювань, які ускладнюються ОЖКК.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: