Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Інструментальні та апаратні методи діагностики гострого панкреатиту

Інструментальні та апаратні методи діагностики гострого панкреатиту

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Інструментальні та апаратні методи діагностики гострого панкреатиту
Для діагностики гострого панкреатиту, диференціювання його форм, виявлення супутніх хронічних захворювань жовчних шляхів і печінки в останні роки все більшого поширення набувають нові інструментальні та апаратні методи діагностики - лапаро-, гастродуоденоскопія і ендоскопічна ретроградна панкреатографія (і холангіографія), селективна артеріографія черевної порожнини, ультразвукова ехолокація та ін. (В.М. Буянов і співавтори, 1979, 1981; В.Т. Зайцев і співавтори, 1980; С.О. Шалімов і співавтори, 1980; Ю.А. Нестеренко і співавтори, 1981; В.С. Савельєв, 1981 і ін.)
При лапароскопії можуть бути виявлені прямий (наявність бляшок стеатонекрозу в черевній порожнині) і непрямі (геморагічний випіт, набряклість і набухлість малого сальника або гастродуоденальної зв'язки) ознаки гострого панкреатиту. Для біохімічного, мікроскопічного і бактеріологічного досліджень набирають ексудат. Лапароскопію використовують і в лікувальних цілях для так званого лапароскопічного діалізу.
Гастродуоденоскопія вказує тільки на непрямі ознаки гострого панкреатиту - набряклість великого сосочка і стінки дванадцятипалої кишки, вибухлі або (рідше) вторинні запальні зміни задньої стінки шлунка. Ендоскопічну ретроградну панкреатографію (холангіографію) при діагностиці гострого панкреатиту ми застосовуємо дуже обережно через небезпеку інфікування і різкого погіршення перебігу захворювання.
Селективна артеріографія черевної порожнини не може бути віднесена до числа достовірних способів діагностики гострого панкреатиту. Однак катетеризація черевного стовбура і верхньої брижової артерії, використовувана для реґіонарної перфузії лікарських речовин, є одним з важливих прийомів, що значно підвищують ефективність медикаментозної терапії.
Ультразвукова ехолокація, на думку С.А. Шалімова та співавторів (1980), хоча і не дозволяє диференціювати форми гострого панкреатиту, але є цінним діагностичним методом, за допомогою якого вдається виявити збільшення маси підшлункової залози при гострому панкреатиті, а також супутню жовчнокам'яну хворобу, що грає роль у виробленні лікувальної тактики (камені в жовчному міхурі були виявлені авторами у 28 з 42 хворих, причому діагноз був підтверджений під час операцій, вироблених за екстреними показаннями або після затихання гострих явищ в плановому порядку).
Транспаріетальна холецістохолангіографія, навіть під контролем лапароскопу, сполучена з додатковими небезпеками, тому вона не отримала широкого розповсюдження при гострому панкреатиті.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: