Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Інструментальні, апаратні і рентгенологічні методи діагностики гострого холециститу

Інструментальні, апаратні і рентгенологічні методи діагностики гострого холециститу

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
методи діагностики гострого холециститу
Ургентне виконання внутрішньовенної холангіографії не набуло широкого поширення через невисоку інформативність та викликає у деяких хворих погіршення перебігу запального процесу. Проте в деяких клініках тривають дослідження з метою удосконалення методу (В.І. Мамчич, 1979).
Застосовують метод ендоскопічної ретроградної холангіографії, що доповнюється за показаннями папилотому без вилучення ендоскопа з контролем відходження конкрементів і гною з жовчних проток. При гострому холециститі, ускладненому холедохолітіазом, гнійним холангітом, механічною жовтяницею і печінковою недостатністю, ендоскопічна папилотомія, виконана за 2-3 доби до основної операції (лапаротомії), значно покращує результати лікування.
За даними В.Є. Медведєва і співавторів (1980), збіг результатів одновимірної ехографії і даних операційної ревізії спостерігалося у 48 з 55 хворих з гострим холециститом.
В.Ф. Сухарєв та співавтори (1981) застосували при гострому холециститі і гострому панкреатиті внутрішню кишкову термометрію, яка виявилася ефективним допоміжним методом діагностики цих захворювань.
Більш доступним методом діагностики є лапароскопія. Ця спочатку чисто діагностична операція доповнюється останнім часом поруч обмежених за обсягом втручань на жовчному міхурі і в навколо міхуровому просторі, які для певної категорії хворих з гострим холециститом виявляються ефективнішими, ніж інші види лікування.
Лапароскопія не обтяжує стан хворого і дозволяє в більшості випадків оцінити стан жовчного міхура при гострому холециститі. Це особливо важливо для діагностики деструктивних форм у хворих похилого віку з атиповим, стертим перебігом захворювання.
Під контролем лапароскопу через мікролапаротомний розріз накладають холецистит (Ю.М. Дедерер і співавтори, 1977, і ін.), вводять антибіотики, мікроіригатор і дренажі в поряд міхуровий під печінковий простір.
Як показали дані літератури та досвід, перераховані втручання сприяють вирішенню явищ запалення і в більшості випадків дозволяють виконати операцію не на висоті нападу, а в холодний період, що особливо важливо для осіб похилого віку та з супутніми захворюваннями серцево-судинної, легеневої та сечовидільної систем.
При цьому діагностичний компонент лапароскопічного втручання відходить як би на другий план, подібно до того, як пряма ревізія органів гепатобіліарної системи при лапаротомії вважається сама собою зрозумілою, а основне значення має лікувальне, хірургічне, коригуюче втручання.
Лапароскопія завдяки малій травматичності при високій ефективності може з повною підставою розглядатися (поряд з консервативним і оперативним методами) як самостійний метод лікування при гострому холециститі. Широке впровадження його в практичну охорону здоров'я для лікування хворих з гострим холециститом (при відповідних показаннях) сприятиме суттєвому покращенню результатів лікування і зниженню летальності, враховуючи значне збільшення числа хворих похилого віку.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: