Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Проведення операцій при ущемлених грижах, які ускладнені флегмоною грижового мішка

Проведення операцій при ущемлених грижах, які ускладнені флегмоною грижового мішка

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Проведення операцій при ущемлених грижах
Перш за все слід підкреслити, що за наявності флегмони грижового мішка операцію слід починати з серединної лапаротомії (О. Samter, 1895), яку виконують під ендотрахеальним наркозом. Спроба почати операцію з герніотомії тягне за собою небезпеку інфікування черевної порожнини і попадання гною з грижового мішка в черевну порожнину. Небезпека прослизання некротизованих петель кишки в черевну порожнину перебільшена, тому що вони завжди щільно спаяні з грижовими воротами.
Проводячи лапаротомію, відшукують грижові ворота зсередини. Ущемлену петлю перетинають за загальними правилами. Кінці прошивають за допомогою УКЛ або перев'язують і занурюють кісетним швом. Безперервність кишкової трубки відновлюють одним із способів (краще по типу кінець в кінець). Після накладення анастомози черевну порожнину зрошують розчином антибіотиків широкого спектру дії (мономіцин, канаміцин, ампіцилін тощо) і дренують. Операційну рану зашивають наглухо.
Другим етапом операції є герніотомія. Після розтину грижового мішка і ретельного просушування його економно розсікають грижові ворота, обережно підтягують і видаляють омертвілі петлі затиснених кишок, грижовий мішок прошивають біля основи, перев'язують і січуть, а тканини навколо обколюють розчином антибіотиків. До грижового кільця підводять дренаж. Пластику грижових воріт не виробляють, так як в умовах гнійної інфекції вона заздалегідь приречена на невдачу. Крім того, розширення хірургічних маніпуляцій може призвести до розвитку флегмони передньої черевної стінки. Пластику грижових воріт виконують у плановому порядку через кілька тижнів після повного одужання хворого.
При обмежених пахових грижах розріз шкіри виробляють паралельно паховій зв'язці через вершину випинання. Довжина розрізу визначається розмірами випинання, але найчастіше не перевищує 12-14 см.
При косій паховій грижі ображене кільце слід розсікати в латеральному напрямку, щоб уникнути поранення нижньої надчеревної артерії. Пластику пахового каналу рекомендуємо проводити при невеликих косих грижах. При прямій паховій грижі затиснене кільце розсікають всередину.
При обмеженні стегновій грижі у осіб нормальної вгодованості розріз шкіри аналогічний такому при паховій грижі (через вершину випинання). У хворих з великою масою тіла більше зручний вертикальний розріз. Ущемлене кільце розсікають по напрямку до переду і досередини, щоб не поранити стегнові судини. Близьке розташування стегнових судин вимагає від хірурга точних і неквапливих рухів, особливо при рясно розвиненій жировій клітковині. При необхідності слід також розсікти і пахову зв'язку. Слід пам'ятати про небезпеку пошкодження аномально розташованої заключної артерії. Для пластики грижових воріт рекомендуємо спосіб Бассини з ушиванням стегнового кільця окремими вузловими швами, в які захоплюють задній і нижній пахові краї.
Пупкові грижі, що ускладнилися утиском, часто супроводжуються запаленням шкіри в області випинання. У таких випадках операцію необхідно проводити за методикою, запропонованої І.М. Грековим, таким чином: шкіру навколо пупка січуть двома напів овальними розрізами, які проходять навколо пупка, на всю глибину підшкірної жирової клітковини до апоневрозу. Щоб рану не інфікувати, підшкірні краї посіченого клаптю зводять затискачами Кохера, які служать тримачами при виділенні грижового мішка. Виділивши грижовий мішок, навколо його заснування січуть апоневроз. Грижове випинання підтягують назовні, оглядають і при необхідності видаляють. Якщо в грижовому мішку мається некротизуюча петля тонкої кишки, то роблять її резекцію поза черевної порожнини, що виключає небезпеку внесення інфекції в черевну порожнину.
При защемленій грижі білої лінії живота тактика хірурга така ж. Слід завжди пам'ятати про можливість пристінкового защемлення.
Найбільш поширеними видами пластики апоневрозу при пупковій грижі і грижі білої лінії живота є способи Мейо і Сапежко. У першому випадку дуплікатуру апоневрозу створюють П подібними швами в поперечному напрямку, в другому випадку - в поздовжньому.
Операції при ущемлених післяопераційних вентральних грижах пов'язані з подоланням додаткових труднощів. Через вираженість спайкового процесу такі грижі нерідко виявляються картиною спайкової непрохідності кишечника. Це може привести до затримки оперативного втручання та розвитку ускладнень.
Оперувати хворих з ущемленими вентральними грижами слід під ендотрахеальним наркозом не тільки через тривалість операції, але і з метою створення сприятливих умов для пластики дефекту апоневрозу.
Пластика дефекту спігелієвої лінії при невеликих ущемлених грижах не представляє труднощів.
При поперекових грижах, особливо лівосторонніх, защемлений ділянка кишки може не мати очеревинний покрив, у зв'язку з чим замість передбачуваного грижового мішка може бути розкритий просвіт кишки. При некрозі кишки іноді переходять до лапаротомного доступу. При операції на попереку для закриття грижових воріт здійснюють пластику м'язами і апоневрозом. При необхідності застосовують алопластику.
Ущемлені заключні, сідничні і промежині грижі звичайно оперують через лапаротомний доступ (часто при діагнозі гострої непрохідності кишечника); іноді застосовують комбінований доступ (другий розріз з боку випинання). Пластику грижових воріт (щілин) здійснюють м'язами, апоневрозом, застосовують алопластику.
При обмеженні внутрішніх гриж живота, як уже вказувалося, операцію роблять в основному в разі гострої непрохідності кишечника. Якщо в результаті ревізії виявляють внутрішню ущемлену грижу, відшукують ущемляє кільце, розсічення якого вимагає особливої обережності, так як в ньому можуть перебувати великі судини. Після вивільнення ущемлених петель кишечника грижовий мішок не виділяється, проводиться тільки ушивання грижових воріт. Якщо утиск відбувся в наскрізному отворі очеревини, його також вшивають.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
reithFaF 20 2018 15:23
low carb pre workout breakfast
dog food for pancreatitis symptoms
dietary composition of organisms in an aquatic ecosystem
Indian diet plan for 2700 calories 4b092ca
Chinese natural weight loss herbs 9b3a
Healthy foods for proper diet list weight loss and muscle gain abc18
Information raw food diet dog pros constipation 39e
Amy dietz bmo nesbitt burns gateway online bible b735c
eodgsklczoyg
ceyeeyyixmcf
rcxreuperbok
gkpxavmureorence
eating after tummy tuck surgery
can i eat mayo on the paleo diet
digital weight loss free app no subscription
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: