Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Лікувальна тактика при грижах

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Лікувальна тактика при грижах
Всі види ущемлених гриж живота підлягають негайному оперативному лікуванню незалежно від моменту утиску та локалізації. Чим раніше з моменту утиску проводиться оперативне втручання, тим сприятливіший його результат. Частота ускладнень і летальних результатів знаходиться в тісній залежності від часу, що пройшов з моменту утиску до операції.
Спроби вправляння зовнішньої защемленої грижі, як на до госпітальному етапі, так і в стаціонарі, неприпустимі. Виняток можуть скласти хворі зі свіжим інфарктом міокарда, з важкими супутніми захворюваннями, що загрожують життю (серцева декомпенсація, виражена печінково-ниркова недостатність і т. д.), у яких з моменту утиску пройшло не більше 1-2 год.
Перед вправленням спорожнюють сечовий міхур і кишечник, підшкірно вводять 1 мл 0,1% розчину атропіну сульфату, 1 мл 1% розчину промедолу. Хворому надають положення лежачи на спині з піднятим тазом.
Вправлення ущемленої грижі руками може при вести до так званого уявного вправлення, одного з найбільш важких ускладнень ущемленої грижі, тому насильницьке вправлення неприпустимо в будь-якому випадку.
Більш тактичною помилкою є відсутність передопераційної підготовки у хворих похилого віку з важкою супутньою патологією - вираженими
змінами з боку серцево-судинної та дихальної систем. Саме серед цієї категорії хворих зберігається сама висока післяопераційна летальність.
Передопераційну підготовку починають з моменту надходження хворого в стаціонар. Вона спрямована на боротьбу з шоком, інтоксикацією, порушеннями водно-електролітного та інших видів обміну, ацидозом, порушенням діяльності серцево-судинної і дихальної систем. Тривалість передопераційної підготовки складає в середньому 30-40 хв. Коригуючу інтенсивну терапію продовжують під час операції і в післяопераційний період.
Перед операцією хворому промивають шлунок і спорожнюють сечовий міхур. Під час передопераційної підготовки або транспортування хворого в операційну зовнішня притиснута грижа може самостійно вправитися. У таких випадках за відсутності клінічних ознак перитоніту операцію відміняють, і за хворим продовжують спостерігати. Якщо протягом 2 год. стан його не покращується або відзначаються клінічні ознаки наростання перитоніту, то виробляють лапаротомію з цілями ревізії ущемлених і самостійно вправлених в черевну порожнину органів.
Якщо стан хворого покращується, а клінічна картина має явну тенденцію до дозволу, спостереження продовжують до повного стихання патологічних проявів. Хворого залишають в стаціонарі з метою подальшого оздоровлення в плановому порядку.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: