Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Рідкісні форми гриж

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Рідкісні форми гриж
Великі труднощі можуть виникнути при розпізнаванні ущемлених бічних гриж живота, які утворюються в області піхви прямого м'яза в нижній частині живота (внаслідок її травматичного розриву), або в результаті вродженого недорозвинення елементів черевної стінки.
Грижі спігелієвої лінії прийнято розділяти на:
1) прості підшкірні; 2) інтерстиціальні, коли грижовий мішок, пройшовши через поперечну і внутрішню косу м'язів, прикритий зовнішнім м'язом, апоневроз якої не порушується, і 3) преперітонеальні.
Діагностичні труднощі виникають через те, що багато гриж спігелієвої лінії мають малі розміри. Важко встановити діагноз у огрядних пацієнтів, коли локалізація болю дозволяє припустити захворювання внутрішніх органів (товстої кишки, печінки тощо). Інтерстиціальні і преперитональні грижі малих розмірів важко діагностувати і в осіб з нормальною вгодованістю внаслідок глибокого їх залягання. Іноді виникає необхідність в диференціації з гострим апендицитом. Однак анамнестичні дані про наявність або появу випинання між пупком і верхньою передньою віссю клубової кістки, той факт, що біль часто зменшується в горизонтальному положенні, особливо лежачи на животі, і, нарешті, наявність локальної болючості при пальпації в проекції спігелієвої лінії допомагають встановити правильний діагноз. За даними Н.В. Воскресенського та С.А. Горелика (1965), утиск спостерігається у 40-70% хворих з грижами спігелієвої лінії, що пояснюється вузькістю грижових воріт і мало піддатливими їх краями.
До рідкісних форм гриж відносяться і поперекові грижі, які можуть виходити через поперековий трикутник (нижні). Вони часто прикриті широким м'язом спини, що створює додаткові труднощі в діагностиці (доводиться диференціювати з нирковою колікою). У поперекових грижах частіше утискаються тонка кишка і сальник. Можливі утиски ковзних гриж, містять висхідну або низхідну ободову кишку або нирку (ободова кишка може бути частково покрита очеревиною). Серед сідничних гриж розрізняють ті, які виходять над і під грушоподібним м'язом і через малий сідничний отвір. Діагностика ущемлених поперекових і особливо сідничних гриж при їх малих розмірах виключно важка. Зазвичай хворих оперують, припускаючи наявність у них гострої непрохідності кишечника, і встановлюють істинний діагноз тільки при ревізії черевної порожнини.
Діагностика ущемлених проміжних гриж (передніх і задніх), частіше спостерігаються у жінок, порівняно не складна, якщо грижі виходять на промежину. Проте можливі помилки: передня проміжна грижа, що у великій статевій губі, може бути легко прийнята за пахову грижу, а задня, розташована біля краю великого сідничного м'яза, - за сідничний.
Вкрай рідко зустрічаються замикальні грижі, що виходять через замикаючий канал, і грижі мечоподібного відростка грудини.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: