Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Лікувальні заходи у хворих перитонітом на до госпітальному етапі

Лікувальні заходи у хворих перитонітом на до госпітальному етапі

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Лікувальні заходи
При виявленні у хворих гострої хірургічної патології органів черевної порожнини їх направляють в ургентні хірургічні відділення, а за наявності вибору - в ті установи, де організовано належне лікування таких хворих (ЦРЛ в умовах району, спеціалізовані відділення в умовах міста). Категорично протипоказано застосування наркотичних анальгетиків (морфіну та ін.), так як введення їх може утруднити подальшу діагностику в стаціонарі.
При наявності у хворого колапсу, обумовленого токсичним шоком, необхідно негайно почати реанімаційні заходи, які продовжують і під час транспортування: внутрішньовенне введення реополіглюкіну (400 мл), 40% розчину глюкози (200 мл), інсуліну (20 ОД), вітамінних препаратів - аскорбінової кислоти (2-3 мл 5% розчину), тіаміну броміду (1 мл 6% розчину), піридоксину гідро хлориду (2 мл 2,5% розчину), гідрокортизону (50-100 мг), строфантину К (0,5 мл в 20 мл ізотонічного розчину натрію хлориду).
У зв'язку з недостатністю периферичного кровообігу все ін'єкції у таких хворих мають бути внутрішньовенними.
За показаннями застосовують кисень через катетер або маску.
Транспортування хворих перитонітом необхідно здійснювати тільки на ношах, в положенні напівсидячи.
У зв'язку з необхідністю організації раціональної допомоги на до госпітальному етапі всі лікарі поліклінічної мережі та станцій «Швидкої допомоги» повинні бути навчені основам реанімаційної та діагностичної тактики у хворих перитонітом.
Лікування хворих перитонітом на госпітальному етапі має бути комплексним, включати екстрене оперативне втручання і патогенетичну обґрунтовану коригувальну терапію.
Операція при перитоніті є першочерговим заходом у боротьбі з інтоксикацією і прогресуванням процесу в черевній порожнині; її слід розглядати як найважливіший реанімаційне посібник.
Лікування місцевого перитоніту не представляє великих труднощів, так як правильно виконана операція і дренування вогнища зазвичай забезпечують одужання хворого. Тому операцію при місцевому перитоніті треба виконувати негайно після встановлення діагнозу.
Інша має бути тактика при загальному перитоніті (як в токсичного, так і в термінальній стадіях). У цьому випадку операції повинна передувати передопераційна підготовка, від якості якої багато в чому залежить успіх лікування в цілому.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: