Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Перитоніт і післяопераційні інфекційні ускладнення з боку черевної порожнини (проблеми лікування гострого перитоніту)

Перитоніт і післяопераційні інфекційні ускладнення з боку черевної порожнини (проблеми лікування гострого перитоніту)

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Перитоніт і післяопераційні інфекційні ускладнення
Гострий гнійний перитоніт - запалення очеревини, що супроводжується як місцевими змінами очеревинної покриву, так і комплексом загальних явищ з вираженою наростаючою інтоксикацією.
Перитоніт і зараз залишається основною причиною летальних наслідків у хворих хірургічного профілю. Летальність при розлитих перитонітах за останні роки не тільки не знизилася, але навіть має тенденцію до підвищення і коливається в межах 20-50% (К.С. Симонян, 1971; І.М. Матяшин і співавтори, 1972; А.А. Шалімов та співавтори, 1982; W. Schmitt і співавтори, 1972).
Апендикулярний перитоніт дає найменшу летальність: 7,4-20%, за даними Г.А. Івашкевича і співавторів (1972), 0,53-11,5%, за даними А.А. Шалімова та співавторів (1981). При перитоніті, обумовленому іншими запальними захворюваннями органів черевної порожнини, летальність досягає 30% (Г. А. Івашкевич і співавтори, 1972) і навіть 59,1% (В. А. Петров, Б. Н. Саламатін, 1973).
Крім того, летальність залежить від поширеності перитоніту, складаючи при місцевому перитоніті 0-1,5%, а при загальному перитоніті - від 36,6 до 55% і вище (С.А. Масума, 1965; М.М. Ковальов та співавтори, 1972, 1973; А.А. Шалімов та співавтори, 1981). Нарешті, при післяопераційному перитоніті летальність складає 75-90% і вище (Т. А. Саввіна, 1971; А.Г. Кононов, 1976; А.А. Шалімов та співавтори, 1981; W. Schmitt і співавтори, 1972) .
Таким чином, проблема лікування перитоніту ще далека від вирішення, так як результати лікування його близькі до результатів, наведеним у 1914 І.І. Грековим.
Пояснюється це насамперед несвоєчасною госпіталізацією хворих з гострими хірургічними захворюваннями. Є пряма залежність летальності від термінів госпіталізації хворих. Серед хворих, доставлених в перші 12 годин від початку захворювання, летальність становить 1%, а серед хворих, доставлених в більш пізні терміни, - 45,9%.
Застосування антибіотиків настільки змінило перебіг гострої гнійної хірургічної інфекції, в тому числі перитоніту, що часто складність діагностики, навіть у стаціонарі, стає причиною затримки оперативного втручання. Крім того, антибіотики певною мірою вичерпали себе, так як з їх застосуванням різко зросла кількість антибіотикостійкість мікрофлори. Нарешті, труднощі лікування гострого загального перитоніту в чому визначаються його поліетилогічністю, складністю патогенезу, а також недостатньою увагою до особливостей патогенетичної корекції порушень внутрішнього середовища організму.
З цього випливає, що лікування хворих із загальним перитонітом є великою організаційною та лікувальною проблемою.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: