Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Гостра шлунково-кишкова кровотеча

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Гостра шлунково-кишкова кровотеча
Відповідно до активно-вичікувальної тактики хірургічне лікування застосовують у тому випадку, якщо консервативні методи, включаючи ендоскопічні, виявляються неефективними. Тому таких хворих часто оперують при великій кровотечі, коли тяжкість їх стану визначається ступенем геморагічного шоку. Критичні величини для ОЦП - 70% вихідного, для глобулярного об'єму - 35% ОЦЕ.
Якщо передбачувана крововтрата менше 1 л (ОЖКК I ступеня), то її заміщення виробляють плазмо замінниками, використовуючи для цієї мети полиглюкін, реополіглюкін та лактасол (розчин рингера) у співвідношенні 0,3:0,1:0,6. Якщо крововтрата становить понад 1 л. (ОЖКК II-III ступеня), виникає необхідність у гемотрансфузії. У цих випадках, не чекаючи результатів визначення НЬ і групової приналежності крові хворого, приступають до заповнення крововтрати альбуміном, декстраном і кристалоїдами.
До гемотрансфузії вдається приступити через 20-25 хв. після виконання всіх відповідних проб. Розрахунок потрібної для переливання кількості консервованої крові виробляють за формулами з урахуванням того, що перед операцією на тлі триваючої кровотечі безпечний рівень циркулюючого гемоглобіну становить 600 г, а після остаточної зупинки кровотечі під час операції - 400 г. З метою корекції реологічних властивостей консервованої крові вводять реополіглюкін (76 від обсягу гемотрансфузії), а для усунення дефіциту підстав - 4,2% розчин натрію гідрокарбонату (0,07 від обсягу гемотрансфузії).
Операцію проводять в умовах програмованого наркозу натрію оксибутиратом. Необхідно пам'ятати, що перед інтубацією, спорожнивши шлунок, зонд треба витягти, а після інтубації встановити його знову. При цьому тампонаду ротоглотки не виробляють, щоб уникнути «тихої» чорноземагітаціі.
Крім замісної терапії та антиноцицептивного захисту, безпосереднє післяопераційне лікування повинно включати заходи з профілактики шокового легкого (гепарин, нікотинова кислота, суха плазма крові як джерело анти тромбіну) і зменшенню інтоксикації, обумовленої вилитою в кишечник кров'ю (введення через зонд в кінці операції в худу кишку касторової олії; очисні клізми; антибіотики, що пригнічують кишкову флору). Призначають інгібітори перекисного окислення ліпідів (токоферол), фосфоліпаз (нікотинамід), гіалуронідази (аскорбінова кислота), фосфодіестераз (трентал).
У випадку, коли людина швидко втрачає кров, то час проведення підготовки до операції та сама операція повинні бути здійсненні максимально швидко. Тому проведення таких операцій необхідно покладати лише на досвідчених та висококваліфікованих лікарів.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: