Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Терапія при гострому холециститі

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Терапія при гострому холециститі
Передопераційна інтенсивна терапія хворих з ускладненими формами гострого холециститу повинна бути спрямована на усунення дихальної та циркуляційної гіпоксії, гіповолемії та дегідратації, порушень КОС і водно-сольового обміну. Особливо важливо домогтися гіпердинамічного режиму функціонування системи кровообігу, так як печінковий кровообіг (знижений при ускладненому гострому холециститі в 2 рази і більше) слід його змінити.
З метою посилення трансинусоідального кровообігу ми рекомендуємо альфа-адреноблокади пірроксану або тропафеному (0,3-0,5 мг/кг). Печінковий кровообіг після альфа-адреноблокади протягом 5-15 хв. зростає в 1,5-2 рази. У коригувальну терапію обов'язково включаємо поляризуючу суміш. Розчин глюкози вводимо з розрахунку 0,5 г / (кг-год) сухої речовини. Інсулін призначаємо з розрахунку 1 ОД на 6 г. глюкози. Профілактичну премедикацію здійснюємо сазепінаміном (0,1 мг/кг), промедолом (0,3 мг/кг) і димедролом (0,5-0,6 мг / кг).
Атропіну сульфат вводити не слід, оскільки він підвищує коагуляційний потенціал і зменшує печінковий кровообіг. Тому при брадикардії рекомендується застосування платифиліну гідротартрату (0,03 мг/кг). Для інтубації використовуємо Міорі-лаксанти деполяризуючої дії.
Хірургічне знеболювання рекомендуємо забезпечувати програмованим наркозом натрію оксибутиратом з фентанілом при III-IV ступеня операційного ризику. У вкрай важких хворих (V ступінь ризику) застосовуємо натрію оксибутират з каліпсолом. Ці кошти, на відміну від інших, що використовуються в анестезіології, не порушують функції печінки (А. А. Сондоро, 1977). У кожному випадку слід прагнути забезпечити інтраопераційний нейровегетативний захист, використовуючи гангліонарну блокаду методом тахіфілаксії.

Післяопераційна терапія включає протизапальні заходи, корекцію порушень волемії, КОС і водно-сольового обміну. З метою раннього відновлення функціональної здатності печінки потрібно продовжувати застосування альфа-і бета-адреноблокаторів. Препарати пропранололу протипоказані при бронхіальній астмі і ознаках блокади внутрішньо серцевої провідності. Для метаболічної реабілітації призначають малат і нікотинамід по 15-25 мг/(кг на добу). При метаболічному алкалозі застосовують 5% розчин аргініну хлориду - 0,4-0,5 г / (кг-добу). Глютамінової кислоти (50 - 70 мг/кг) призначають тільки при відсутності метаболічного алкалозу в поєднанні з Малатья.
При розвитку післяопераційної печінкової недостатності терапевтичні заходи доповнюють хірургічними методами детоксикації організму (гемосорбція, дренування грудної протоки та ін.)
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
JeaHops 16 2019 03:14
Buy Cheap Zocor Without Prescription Cephalexin And Pregnancy Propecia Ville http://drugsed.com Viagra Y Colesterol
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: