Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Забезпечення водно-сольової рівноваги на етапі передопераційної підготовки

Забезпечення водно-сольової рівноваги на етапі передопераційної підготовки

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Забезпечення водно-сольової рівноваги
Важливим етапом передопераційної підготовки є забезпечення водно-сольової рівноваги і КОС. Їх порушення є причиною багатьох ускладнень у хворих з «гострим животом».
Існує дві форми порушень водного балансу при «гострому животі»;
1) перерозподіл води у водних секторах тіла у зв'язку з зміною співвідношення електролітів;
2) істинний дефіцит або надлишок води, обумовлений невідповідністю надходження і виведення води.
Найбільш доступним контролем водного балансу є зважування хворого, яке проводять кілька разів на день. Обсяг екзогенної води і введенні внутрішньовено рідини підрахувати неважко. Кількість рідини, що надходить з їжею, може бути визначено приблизно: вона становить 2 / 3 кількості прийнятої їжі при звичайному змішаному харчуванні. При підрахунку виділяється води враховують кількість сечі, яку легко виміряти, перспірацією, втрати рідини з блювотними масами, екскрементами і т. д.
Кількість введеної в передопераційний період рідини розраховують таким чином. Позаниркові втрати рідини визначають за формулою:
_ 2 X масу тіла (в кг) X час (в ч)
Перспірація Темп невідчутних втрат води становить в середньому 46 мл./год., або 1000 мл/добу. У хворих з лихоманкою температурна корекція цієї величини становить 12,6% на кожен градус вище 37 ° С. Цю кількість треба додати до об'єму води, необхідної для нормальної функції нирок, який визначають за формулою:
З урахуванням освіти 300 мл/добу ендогенної води потреба в рідині становить 1700 мл. в день операції, 2400 мл. - в 1-й день після неї і 2550 мл. - на 2-й і в наступні дні. До цієї кількості додають об'єм рідини, що виділяється з шлунку, по дренажу і т. п.
Введення натрію при неускладненому перебігу передопераційного періоду виробляють з розрахунку 1 моль/кг на добу. Для дорослого хворого з масою тіла 70 кг це становить 70 моль/добу, які містяться в 500 мл ізотонічного розчину натрію хлориду. Дефіцит натрію в організмі можна точно розрахувати, помноживши дефіцит його в плазмі (моль/л) на об'єм (л) позаклітинної рідини (масу тіла х 0, 2).
Вода – це основа людського організму. Навіть здорова людина потребує нормальну збалансовану її кількість, а догляд за хворою людиною потребує надмірної уваги ще в стократну кількість разів. Саме тому забезпечення водно-сольового балансу є одним із завдань лікарів.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: