Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Передопераційна підготовка

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Передопераційна підготовка
Активізація симпатико-адреномедулярної системи при «гострому животі» викликає нейровегетативну реакцію. Остання являє собою негайний нейрорегуляторний механізм, який триває короткий час внаслідок швидкої інактивації катехоламінів в крові і тканинах. При правильному проведенні реанімаційно-анестезіологічної допомоги, неодмінним компонентом якого повинні бути заходи щодо створення нейровегетативного захисту, вдається попередити виснаження симпатико-адреналової системи.
У механізмах стабілізації гомеостазу при «гострому животі» центральне місце займає гіпоталамо-гіпофізарно-адренокортикальна система. Гормони залоз внутрішньої секреції стимулюють інтенсивність катаболічних процесів, що забезпечує організм додатковою енергією для ліквідації наслідків пошкоджень і гострих запальних захворювань органів черевної порожнини.
Перша фаза «гострого живота» називається катаболічною, оскільки зміни, що спостерігаються в цей відрізок часу, пояснюються різким підвищенням обміну речовин внаслідок гіперсекреції гормонів мозкового і коркового шарів надниркових залоз. Гормони останнього - глюкокортикоїди та мінералокортикоїди - відповідальні за посилення тих функцій, які задовольняють потребу організму в енергії, збільшують кровопостачання і доставку поживних речовин до клітин, попереджають зневоднення. У загальних рисах ці зміни полягають у підвищенні обміну з посиленням розпаду білків і жирів, затримкою натрію і води в організмі.
Таким чином, основне завдання анестезіологічно-реанімаційної допомоги в передопераційний період полягає в проведенні лікування в першій фазі «гострого живота» в оптимальні терміни з мінімальними втратами життєвих сил організму за рахунок профілактики необоротних порушень газообміну і кровообігу.
Отже, підготовка до екстреної операції при пошкодженнях і гострих запальних захворюваннях органів черевної порожнини повинна бути нетривалою і забезпечувати корекцію порушених функцій організму, при якій ризик оперативного втручання може бути зведений до мінімуму. Тому передопераційна підготовка включає методи інтенсивної терапії і спрямована на нормалізацію функцій зовнішнього дихання і кровообігу, відновлення порушеного водно-електролітного обміну і КОС, відновлення видільної функції нирок і компенсацію недостатності ендокринних залоз. Особливої уваги потребують хворі з гострою хірургічною патологією, які страждають на цукровий діабет.
У хворих з некомпенсованим цукровим діабетом активну терапію починають відразу після визначення рівня цукру в крові або сечі. Вона включає внутрішньовенне введення інсуліну з 5% розчином глюкози, розчину натрію гідрокарбонату, препаратів калію, вітамінних засобів. Переклад на звичайний інсулін обов'язковий для хворих, що дотримували до госпіталізації тільки дієту або отримували цукрознижувальні препарати всередину. Допустимим рівнем глікемії протягом 1 доби слід вважати 9,99-11,1 моль/л. Бажано призначення звичайного (кристалічного) інсуліну. Хворим в стані діабетичної коми операція протипоказана.
Рівень анестезіологічно-реанімаційного забезпечення невідкладної хірургічної допомоги істотно позначається на результатах лікування хворих і відіграє надзвичайно важливу роль.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: