Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Види інтубації кишечника та їх загальна характеристика

Види інтубації кишечника та їх загальна характеристика

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Види інтубації
Ілеостому з інтубацією кишечника по І. Д. Житнюк нині застосовують досить рідко. Це пояснюється великою деформацією клубової кишки і можливістю інфікування. Крім того, інтубація проводиться ретроградно, тобто знизу вгору, тому кінець зонда досить швидко опускається донизу і верхні відділи травного каналу не дренуються, що вимагає трансназального введення звичайного шлункового зонда. І, нарешті, не у всіх випадках після вилучення зонда стома закривається самостійно, тому надалі потрібна повторна операція.
Декомпресія травного каналу через цекостому має ряд переваг.
По-перше, її доцільно застосовувати у хворих похилого віку, в осіб із захворюваннями серця і легенів, і особливо в тих випадках, коли планують залишити зонд на термін більше 5 діб. Подібна ситуація найбільш часто спостерігається при усуненні спайкової непрохідності кишечника, якою зазвичай схильна клубова кишка. Введений через сліпу кишку зонд, завдяки плавним вигинам, як шина, розправляє петлі кишки. По-друге, сліпа кишка - досить великий орган, у зв'язку з чим при необхідності можна накласти трьохрядний кісетний шов для зміцнення зонда, не викликаючи різку деформацію кишки. Правильно накладена цекостома закривається зазвичай самостійно в найближчі 5-14 діб.
Недоліки інтубації кишечника через сліпу кишку, як і при ілеостомі пов'язані з ретроградним проведенням зонда. Нерідко буває дуже важко провести зонд через ілеоцекальний клапан в клубову кишку. У таких випадках доводиться вдаватися до додаткової ентеротомії в 7-10 см. вище клапана та проводити через цей отвір і клапан в сліпу кишку тонкого металевого стержня. Після прив'язування еластичного кінця зонда до металевого стрижня останній витягують в клубову кишку разом із зондом, видаляють, отвір в кишці зашивають, а подальшу інтубацію проводять звичайним способом (прийом Sandersn).
Не можна забувати про небезпеку інфікування тканин в момент інтубації. Щоб виключити можливість потрапляння кишкового вмісту в черевну порожнину, доцільно спочатку підшити сліпу кишку до очеревини, а потім вже, попередньо відгородивши рану серветками, провести зонд.
Обов'язковою умовою закінчення будь-якого способу інтубації є фіксація зонда (до носового ходу, до черевної стінки, до промежини), а також рук хворого, так як нерідко, перебуваючи в неадекватному стані, хворий може випадково видалити зонд.
Декомпресія кишечника довгим зондом є лікувальним і профілактичним заходом, а при перитоніті служить одним з основних лікувальних факторів після ліквідації механічної непрохідності кишечника, попереджає розвиток функціональної непрохідності.
При дотриманні основних правил проведення декомпресії і техніки інтубації післяопераційний період протікає гладко, без звичних симптомів парезу кишечника: здуття живота, утрудненого дихання, відрижки або навіть блювоти. Саме тому вказаний спосіб лікування відіграє важливу роль на шляху до остаточного вилікування хворого.
Зонд видаляють потягуванням за його кінець протягом 15-30 с. При цьому у хворих зазвичай з'являється нудота і навіть позиви на блювання. При ретроградній інтубації зонд видаляють повільніше, так як він може згорнутися в термінальному відділі клубової кишки.
Декомпресія тонкої кишки виявилася високо ефективним методом профілактики і лікування функціональної непрохідності кишечника. Вона незамінна при оперативному лікуванні загального перитоніту, важких форм функціональної непрохідності кишечника, супутньої механічної непрохідності, особливо странгуляційної з гангреною кишки. Декомпресія показана і виправдана в цілях розвантаження швів в технічно або клінічно важких ситуаціях, особливо коли можливий розвиток післяопераційного перитоніту.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
JeaHops 12 2019 13:00
Non Prescription Prozak Au Priligy cheap cialis online Canadian Discount Drugs
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: