Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Дренування кишечника довгою трубкою: позитив та негатив

Дренування кишечника довгою трубкою: позитив та негатив

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
захворювання
Враховуючи практичне значення декомпресії в лікуванні перитоніту і непрохідності кишечника, а також наявність лише поодиноких публікацій з цього питання, ми вважаємо за необхідне детально висвітлити його з урахуванням накопиченого нами досвіду.
Дренування кишечника довгою трубкою дозволяє ретельно видалити вміст безпосередньо під час операції і створити умови в післяопераційний період для його безперешкодного відтоку. Дотримання ж двох інших вимог - уникнення інфікування та мінімальна травматичність - цілком залежить від способу введення і виду зонда.
Незважаючи на всю очевидність переваг декомпресії кишечника довгим зондом, метод широкого поширення поки не отримав. Основна причина цього, на нашу думку, полягає в тому, що проведення по всьому кишечнику зонда, виготовленого зі звичайної гумової трубки, пов'язане з великими технічними труднощами. Такий зонд вельми м'який, постійно перегинається; крім того виникають значні сили тертя і його дуже важко підвести до відповідного місця. Перераховані фактори і пов'язана з ними суттєва травматизація кишечника змусили багатьох хірургів відмовитися від цього методу, замінивши його одноразовим видаленням кишкового вмісту.
Зазначених недоліків практично позбавлений кишковий зонд, виготовлений з поліхлорвінілової трубки. Зонд досить еластичний і пружний. При зануренні в просвіт кишки він, змочуючи, вільно ковзає по слизовій оболонці, в зв'язку з чим маніпуляція мало травматична і нетривала.
Широко застосовують зонди з поліхлорвінілової трубки з наступними характеристиками: довжина для трансназальної інкубації - 250-275 мм, для інтубації через цекостому - 150-175 мм, для інтубації через пряму кишку - 100-125 мм; зовнішній діаметр тонкокишечного зонда - 6-7 мм, толстокишечного-10-12 мм; товщина стінки тонкокишечного зонда - 1-1,25 мм, толстокишечного - 1,5 мм.
Дренувальна функція зонда здійснюється через бічні отвори, діаметр яких не перевищує 2 мм. Отвори мають круглу форму і наносяться в шаховому порядку в кількості 40-50. У дистальному кінці зонда вмонтовані 1-2 металевих круглих кульки (підшипника) діаметром 5 - 5,5 мм на відстані 15-20 мм один від іншого. Це необхідно для кращого захоплення зонда через стінку кишки. Крім того, наявність металу дозволяє при необхідності проводити рентгенівський контроль місця знаходження дистального кінця зонда.
Не менш важливою конструктивною особливістю зондів є наявність «глухого», тобто без бокових отворів, проксимальної ділянки довжиною 65-70 см в зондах для інтубації через ніс і 15-20 см - в зондах для введення через сліпу кишку (або ілеостому, гасгростому). Наявність «глухого» кінця попереджає підтікання кишкового вмісту по стравоходу в носоглотку і трахею при трансназальной інтубації або оберігає від забруднення шкіру навколо свища при цекостомі.
Враховуючи вищевказані особливості, практикуючим лікарям необхідно частіше використовувати метод дренування кишечника довгою трубкою.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: