Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Ургентна та інші види операцій при захворюваннях черевної порожнини

Ургентна та інші види операцій при захворюваннях черевної порожнини

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
види операцій
Ургентну операцію необхідно проводити якомога раніше. Однак і в даний час ще далеко не завжди дотримується принцип ранньої операції при гострій патології органів черевної порожнини. З іншого боку, прагнення виконати ранню операцію у що б то не стало може привести до збільшення числа невиправданих лапаротомій. У цих випадках хірурги забувають, що операція не є єдиним методом лікування певних форм такої патології, як гострий холецистит і особливо гострий панкреатит.
При ургентній хірургії черевної порожнини у зв'язку з труднощами діагностики (тяжкість загального стану хворого, обмеження у часі) може виникнути необхідність у виконанні пробної (діагностичної) лапаротомії. Абсолютні показання до пробної лапаротомії виникають при наявності об'єктивних даних, що свідчать про гостре хірургічне захворювання або пошкодження органів черевної порожнини і утруднення топічної (або нозологічної) діагностики, а також у тому випадку, якщо всі інші методи діагностики, включаючи інструментальні, не дозволяють відкинути діагноз гострого захворювання.
Операції повинна передувати нетривала передопераційна підготовка, спрямована на усунення гострих функціональних розладів.
По термінах виконання оперативних втручань розрізняють такі види операцій:
I - Реанімаційні операції. Виконують протягом 15-30 хв. з моменту госпіталізації. До них відносяться трахеотомія, зупинка внутрішньочеревної кровотечі (при поранені судин, розриві селезінки та позаматкової вагітності) та ін.
II - Невідкладні операції. Виконують відразу ж після госпіталізації або не пізніше, перші 2 год., включаючи і передопераційну підготовку. До них відносяться гострий апендицит, защемлена грижа, перфоративна виразка, гостра непрохідність кишечника та ін.
III - Невідкладні відстрочені операції. Виконують в перші 72 год. від моменту госпіталізації. У цю групу входять операції при швидкому нападі гострого холециститу, у хворих з шлунково-кишковою кровотечею, зупиненим за допомогою консервативних заходів, при нестабільному гемостазі, та ін.
IV - Ранні планові операції. Виконують в терміни понад 3 діб від моменту госпіталізації. До них належать операції у хворих з гострим холециститом, обстежених для уточнення діагнозу після купірування нападу; операції у хворих з зупиненою гострою шлунково-кишковою кровотечею.
За характером оперативного втручання розрізняють радикальні (спрямовані на повне усунення джерела захворювання) і паліативні (полегшують стан хворого; наприклад, холецістостомія) операції.
Враховуючи викладене, слід зазначити, що вкрай важливо обрати правильний час для проведення операції із врахуванням усіх можливих ризиків для здоров’я хворого. Лише за наявності достатніх підстав слід проводити ту чи іншу необхідну операцію.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
JeaHops 25 2019 23:39
Levitra Farmacia Acquisto acheter cialis avec paypal Propecia Similares Elocon Mastercard Online Free Doctor Consultation Buy Lotensin 40 Mg Tablet Online
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: