Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Аналіз крові та рентгенологічне дослідження при гострих захворюваннях черевної порожнини

Аналіз крові та рентгенологічне дослідження при гострих захворюваннях черевної порожнини

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
дослідження при гострих захворюваннях
Для підтвердження діагнозу проводять аналіз крові (для початкових періодів гострих запальних захворювань органів живота характерні помірне, але поступово наростаюче збільшення кількості лейкоцитів, а для перитоніту - значне; нейтрофільоз зі зсувом вліво; нерідко збільшена ШОЕ). При необхідності виключити захворювання нирок проводять клінічний аналіз сечі.
При підозрі на помилковий «гострий живіт», який є проявом цукрового діабету, необхідно досліджувати рівень цукру в крові, цукру і ацетону в сечі. Ці дослідження показані при гострому панкреатиті, нерідко протікають з гіперглікемією.
У багатьох випадках важливі для діагностики дані можна отримати за допомогою рентгенологічного дослідження. Його проводять всім хворим, що надходять з приводу гострих хірургічних захворювань органів черевної порожнини, цілодобово.
М. К. Щербатенко і Е. А. Береснєва (1981), ґрунтуючись на досвіді обстеження більш ніж 2000 хворих з гострою хірургічною патологією органів черевної порожнини, вказують на необхідність застосування єдиної методики рентгенологічного дослідження хворих, що у стаціонар з клінікою «гострого живота».
Ця методика включає:
1) оглядову рентгеноскопію грудної клітини та черевної порожнини з обов'язковим оглядовим знімком черевної порожнини в прямій проекції при максимальному видаленні екрану і хворого від рентгенівської трубки (залежно від стану хворого іноді використовують трохоскопію при горизонтальному або злегка піднятому штативі, знімки черевної порожнини при цьому не виробляють);
2) пряму задню рентгенографію грудної клітини та черевної порожнини в горизонтальному положенні хворого, причому на знімках черевної порожнини повинні бути отримані зображення обох половин діафрагми, обох латеральних каналів і порожнини малого тазу (для цього використовують одну касету розмірами 30х40 см, розміщуючи уздовж поздовжньої осі тіла, а у великих і огрядних пацієнтів - дві такі касети для роздільних знімків верхнього і нижнього поверхів черевної порожнини при поперечному розташуванні касет).
Автори вказують, що якщо стан хворого не дозволяє провести рентгенографію грудної клітини та черевної порожнини, то слід обмежитися виконанням рентгенографії на столі для знімків. При цьому виконують: 1) пряму задню рентгенографію грудної клітки; 2) пряму задню рентгенографію черевної порожнини; 3) латерограмму черевної порожнини при положенні на лівому боці (у вкрай рідкісних випадках, якщо стан хворого не дозволяє повернути його на бік, латерограмму виробляють в положенні на спині).
За допомогою рентгенологічного дослідження грудної клітини можуть бути виявлені дольова пневмонія, для якої характерні наступні симптоми: гострий живіт, пластинчасті ателектази легенів, випіт в плевральній порожнині, високе положення одного або обох куполів діафрагми з обмеженням або відсутністю екскурсій, тобто непрямі ознаки гострої хірургічної патології органів черевної порожнини.
Рентгенологічне дослідження черевної порожнини дозволяє виявити як непрямі, так і прямі ознаки патології - «серп» повітря під діафрагмою при перфорації полого органу, симптом Клойбер при гострій непрохідності кишечника та ін. У деяких випадках доводиться вдаватися до контрастних методів рентгенологічного дослідження (пієлографії, холангіографії та ін.) При наявності спеціальної апаратури цінна для діагностики інформація може бути отримана за допомогою ангіографічного дослідження (екстравазати, «ампутація» артеріальних стовбурів і т. д.).
Проведення ретельного аналізу та рентгеноскопії є невід’ємними та обов’язковими етапами при встановленні правильного та кваліфікованого діагнозу.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: