Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Шляхи розвитку та удосконалення медичних установ, які надають невідкладну хірургічну допомогу

Шляхи розвитку та удосконалення медичних установ, які надають невідкладну хірургічну допомогу

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
удосконалення медичних установ
У містах, особливо великих, найбільш досконалою формою організації невідкладної хірургічної допомоги є створення багатопрофільних лікарень швидкої допомоги, об'єднаних зі станціями швидкої медичної допомоги. При відсутності таких умов необхідно виділити відділення невідкладної хірургічної допомоги з цілодобовим прийомом хворих.
Доведено, що невідкладна хірургічна допомога, сконцентрована у великих або спеціально виділених відділеннях із забезпеченням цілодобової роботи лабораторної, рентгенологічної та анестезіологічної служб, здійснюється на більш високому рівні.
Адміністративне об'єднання виїзної служби швидкої медичної допомоги з багатопрофільними лікарнями або спеціалізованими відділеннями інших лікувальних установ забезпечує скорочення часу доставки хворих і наступність у здійсненні діагностичного та лікувального процесу.
Досвід свідчить про доцільність створення у великих містах вузькоспеціалізованих відділень для лікування хворих з шлунково-кишковими кровотечами, гострим панкреатитом, травматичним шоком і політравмою, гострими хірургічними захворюваннями і травмами судин.
Для забезпечення високого рівня швидкої медичної допомоги на догоспітальному етапі постраждалим з ушкодженнями органів черевної порожнини необхідні додаткові елементи організації, так як такі хворі нерідко перебувають у вкрай важкому стані.
У містах повинен бути забезпечений постійний двосторонній радіотелефонний зв'язок з окремим робочим каналом між спеціалізованими бригадами швидкої медичної допомоги, лікувальними установами та центральною станцією (диспетчерської). Це дозволяє завчасно сповіщати чергову бригаду стаціонару про характер пошкоджень і ускладнень у транспортованого потерпілого, виконаних заходах, часу прибуття в лікувальний заклад. Така інформація дає можливість цілеспрямовано підготуватися до прийому постраждалого, заздалегідь визначити черговість подальших лікувально-діагностичних заходів та при необхідності - без перерви продовжити реанімацію в приймальному відділенні, а потім і в стаціонарі.
Спеціалізовані протишокові травматологічні бригади швидкої медичної допомоги мають можливості для надання першої допомоги на догоспітальному етапі, близькі до ідеальних. Їх оснащення дозволяє здійснити екстрену діагностику, негайно усунути гострі дихальні розлади, зупинити зовнішню кровотечу, швидко заповнити крововтрати шляхом внутрішньовенного введення крові та кровозамінників, призвести ефективне знеболювання і іммобілізацію при супутніх переломах кісток і забезпечити швидке транспортування (яка повинна здійснюватися максимально швидко, особливо при наявності внутрішньої кровотечі). У більшості великих міст такі бригади є. Доцільна організація виїзних протишокових бригад і в менш населених містах, особливо розташованих на основних автомобільних магістралях.
Враховуючи вищезазначене, можна зробити висновок про те, що починати надання невідкладної хірургічної допомоги слід з правильного формування, розміщення медичних лікувальних закладів та добору професійних висококваліфікованих кадрів.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: