Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Випадки післяопераційних ускладнень та фактори, які сприяють настанню летальних наслідків

Випадки післяопераційних ускладнень та фактори, які сприяють настанню летальних наслідків

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
Випадки післяопераційних ускладнень
Основною причиною смерті хворих з гострою хірургічною патологією живота залишається перитоніт, який дає 60-70% летальних випадків. Головними помилками у його лікуванні є недостатні просушка і санація черевної порожнини, неадекватне її дренування, відсутність інкубації тонкої кишки як незамінного засобу боротьби з одним з найважливіших патогенетичних факторів перитоніту - функціональної непрохідності кишечнику.
Залишається високим питома вага післяопераційних пневмоній, особливо у хворих з гострим холециститом. Зустрічаються тромбоемболічні ускладнення у хворих з ущемленими грижами, гострим апендицитом, гострим холециститом.
Необхідно навчити кожного лікаря не тільки розпізнавати гостру хірургічну патологію, а й уміти оцінювати небезпеку, пов'язану з варикозним розширенням вен нижніх кінцівок. Вивчення коагулограми, включаючи визначення фібриногену Б та фібринолітичних факторів, дозволяє вчасно виявити небезпеку тромбоемболічних ускладнень, а використання еластичних бинтів у осіб старше 60 років і у страждаючих варикозним розширенням вен нижніх кінцівок, призначення антикоагулянтів, активне ведення післяопераційного періоду з застосуванням ранньої дихальної та загальної лікувальної гімнастики, масажу - зменшити їх частоту.
У післяопераційний період хворі з ускладненим перебігом захворювання, важкими супутніми захворюваннями повинні перебувати в палатах інтенсивної терапії.
Зміна пов'язки повинна проводитися на наступний і на 3-й день після операції з ревізією стану рани, що дозволяє своєчасно діагностувати ускладнення з боку рани.

Неухильним правилом повинна бути ізоляція хворих з гнійними ускладненнями в спеціальні відділення або палати, виділення для них перев'язувальних і проведення всіх інших заходів з профілактики поширення гнійної хірургічної інфекції.
Слід пам'ятати, що при гострих хірургічних захворюваннях велику роль у виникненні ускладнень відіграє анаеробна мікрофлора (звичайними методами ця мікрофлора не визначається). Тому в антибактеріальну терапію доцільно включати метронідазол.
Важливою умовою високої якості надання допомоги хворим з гострою хірургічною патологією органів черевної порожнини є раціональне застосування антибіотиків і антисептиків з урахуванням чутливості до них мікрофлори.
Робота з надання невідкладної хірургічної допомоги повинна бути організована так, щоб була спадкоємність оперуючого ургентного хірурга і лікуючого лікаря. Нерідко протягом 7-10 днів післяопераційного періоду хворого спостерігають кілька лікарів. У розглянутій нами групі хворих з несприятливими наслідками 3 лікаря і більше лікували кожного 2-3-го хворого. Не слід також залучати до ургентних чергувань лікарів-сумісників.
На підставі проведеної нами експертної оцінки якості діагностики та лікування осіб, померлих від гострих хірургічних захворювань, виявлено чинники, що сприяли настанню летального результату. Серед них значну питому вагу займають технічні похибки при виконанні операцій, тактичні помилки, неправильне ведення післяопераційного періоду.
Можливості поліпшення якості надання невідкладної хірургічної допомоги населенню ще далеко не вичерпані. Саме тому питання, які стосуються удосконалення та поліпшення надання невідкладної хірургічної допомоги повинні постійно розглядатися та по можливості оновлюватися.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: