Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Залежність якості надання невідкладної хірургічної допомоги від її термінів. Причини пізньої госпіталізації хворих.

Залежність якості надання невідкладної хірургічної допомоги від її термінів. Причини пізньої госпіталізації хворих.

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
госпіталізації хворих
Якість надання допомоги хворим з невідкладними хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини знаходиться в прямій залежності від її термінів: чим раніше надана допомога хворому, тим сприятливіші результат. У цьому плані становить інтерес питома вага пізно госпіталізованих, після початку захворювання.
Практика засвідчує те, що летальність серед госпіталізованих через 24 год. і пізніше від початку захворювання і, природно, пізно оперованих, зростає в кілька разів.
Вивчення причин пізньої госпіталізації проводилось нами в Харківській лікарні швидкої медичної допомоги ім. професора А. І. Мещанінова в 1982 з контрольною вибірковою перевіркою та експертною оцінкою аналогічних відомостей у 1983 і 1986 рр. Перевірка показала, що найбільш частою причиною пізньої госпіталізації є пізнє звернення за медичною допомогою, особливо осіб похилого віку (до 83%). Якоюсь мірою це пов'язано із збільшенням середньої тривалості життя населення.
Одна з причин пізньої госпіталізації полягає в тому, що хворого з встановленим діагнозом гострого хірургічного захворювання відпускають з поліклініки з напрямком для самостійної госпіталізації. Більшість таких хворих звертаються в стаціонар зі значним запізненням, при різкому погіршенні стану. Має стати правилом негайне направлення хворого з гострим хірургічним захворюванням в стаціонар викликаним «на себе» санітарним транспортом.
Виїзд персоналу повинен бути організований через 4 хв. після надходження виклику з лікувально-профілактичного закладу про необхідність перевезення хворого, що потребує в невідкладному оперативному втручанні (хворі з гострим апендицитом, защемленою грижею, перфоративною виразкою і з іншими гострими захворюваннями).
Лише врахувавши та дотримуючись зазначених правил не лише лікарями, а й самими хворими, можна гарантувати позитивний результат подальшого лікування.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: