Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Пропозиції щодо розміщення медичних закладів невідкладної хірургічної допомоги за територіальним принципом

Пропозиції щодо розміщення медичних закладів невідкладної хірургічної допомоги за територіальним принципом

Категорія: Невідкладна хірургічна допомога населенню
хірургічна допомога
Невідкладна хірургічна допомога за своєю масовістю наближається до військово-польової хірургії, що вимагає уніфікації тактики, методів діагностики та лікування на всіх її етапах.
Для організаційно-методичного керівництва хірургічною допомогою населенню створено інститут головних спеціалістів - хірургів, які є провідниками нових ідей і контролюють якість діагностики та лікування.
Багаторічний досвід організаційно-методичного керівництва хірургічної службою показує, що в містах з населенням 250-300 тис. осіб невідкладну хірургічну допомогу доцільно зосередити в одній з великих багатопрофільних лікарень, яка в разі об'єднання зі станцією швидкої медичної допомоги (на правах відділення) перетворюється на лікарню швидкої допомоги. Надання невідкладної хірургічної допомоги у великих відділеннях із забезпеченням цілодобової роботи лабораторної та рентгенологічної служб значно покращує результати лікування.

У містах з населенням більше 500 тис. чоловік і особливо в містах з мільйонним населенням має бути здійснене медичне районування з тим, щоб кількість населення, що обслуговується багатопрофільної лікарнею, не перевищувало в середньому 300 тис людей. Число хірургічних ліжок, необхідних для надання невідкладної допомоги, розраховується за нормами 1,5 - 2 ліжка на 1 тис. населення (Є. А. Логінова, 1976). Однак при розрахунку цих норм у містах необхідно вносити поправку з урахуванням того, що в лікарні звертається і населення прилеглих районів.

У районах областей потрібно концентрувати невідкладну хірургічну допомогу в ЦРЛ. Наближення ургентної хірургічної допомоги до населення важкодоступних районів можливе шляхом створення операційних і підготовки операційних сестер з числа осіб середнього медичного персоналу на місцях. При необхідності в ці райони терміново направляють бригаду хірургів з анестезіологом. Однак таке положення має бути винятком, а не правилом.
Вищевказаний територіальний поділ невідкладної хірургічної допомоги забезпечить її функціонування на найкращому та найпрофесійнішому рівні і, можливо, допоможе врятувати набагато більше людських життів.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: