Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Забуте інтерв'ю Ярослава Москаленко

Забуте інтерв'ю Ярослава Москаленко

Категорія: Ініціативи в Україні
інтерв'ю Ярослава Москаленко
Ситуація в Київській області, де в останні роки гостріше, ніж в інших регіонах України, проявилася проблема корупційного розподілу земельних ділянок, продовжує цікавити читачів. Поспішаємо порадувати: на цьому тижні у Вишгородському районі - першому в області - завдяки спільним зусиллям губернатора і голови району раніше призупинена попередньою владою видача земельних актів вже відновилася. Один з наймолодших керівників районних держадміністрацій Київщини, 35-річний Ярослав Москаленко, розповів нам, що саме ця задача була для нього першочерговим, і колишніх проблем з корупцією при його керівництві більше не буде.

У столиці чули: головна проблема вашого району - з землею...

Проблема не з землею - проблема у нас була простим людям отримати ділянку землі, на який вони мають законне право. Акти видавалися таким чином, що, починаючи з подачі заяви в адміністрацію, система була побудована так, щоб люди або сплачували, або мали певні складнощі. Корупція присутня на всіх ділянках. Адже, скажімо, кадастровий план земельної ділянки людина не може скласти сам - йому потрібно піти в земельне управління, дізнатися, що місце, яке йому сподобалося, вільно, а там йому говорили, що землі немає, або пропонували платити - все насправді продавалося. Зловживання були величезні, особливо в останні два роки - гроші зароблялися на незнанні жителями своїх прав та норм законодавства, отримання дозвільної документації від пожежників, екологів було вкрай складним, терміни нескінченно затягувалися, люди чекали п'ять років. Навіть бланки для подання заяви про надання землі продавалися!

Так як же ви маєте намір остаточно вирішити залишилася в спадщину проблему розбазарювання земель району?

Зараз я оголосив людям: приходьте всі до мене. Хто не може приватизувати землю, звертайтеся до мене особисто. Я зібрав всі наші землевпорядні організації і сказав: видачу нових актів на землю припиняємо, поки не закінчимо розбиратися з вартими чергами. На сьогоднішній день у 14 населених пунктах не завершена видача земель лікарям і вчителям. Давайте спочатку закінчимо з цим першочерговим питанням, потім вирішимо, як бути далі. І, власне, потрібно розібратися не тільки з новими дозвільними документами - наприклад, у нас тільки на території Хотяновского сільради понад 200 садових товариств, а немає навіть генплану території. Адже як було: люди спочатку будувалися, потім отримували в БТІ документи. А адже без містобудівної документації, без дозволу на початок будівництва папір на землю нічого не варто. Люди повинні купувати землю як продукт, знаючи, звідки на їх ділянку прийде електрика, звідки - газ, щоб були дороги і зв'язок.

Скажу вам так: я поставив особисте завдання до ста дням свого перебування на посаді - закрити питання боргів держави населенню. І це в першу чергу земельні питання, вирішення яких особисто контролює губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк. Днями, до речі, ми з Анатолієм Йосиповичем вручили 500 актів на землю жителям Димера, які роками не могли їх отримати. Ви не повірите, вони плакали! Так що звертаюся постійно до людей: приходьте, кажете, не залишайтеся наодинці зі своїми проблемами.

Чи багато охочих придбати землю у вашому районі? Все-таки економічна криза ще не завершилася...

Бажаючих багато - тут у нас ліс, водосховище, столиця близько. Немає великої промисловості - район, по суті, рекреаційний.

Губернатор Київської області Анатолій Присяжнюк, розповідаючи про свої плани на найближче майбутнє, в тому числі про необхідність перенести столицю області з Києва в один з міст-супутників, згадував і Вишгород у якості прийнятного варіанту. Як ви ставитеся до такої ідеї?

Як справжній патріот району, я, звичайно ж, за. Це б дало сильний поштовх розвитку нашого району, пішли б інвестиції. Тут би з'явилися робочі місця - адже зараз у нас як мінімум половина жителів працюють у Києві. А зручності і переваги в нас є: ми стоїмо на Дніпрі, у нас є залізниця, ще й недавно кордону Вишгорода збільшилися майже на 4 000 гектарів, і це вільна земля. Так що нам є куди розширювати наше місто, і, до речі, проїзд до нас зручний як з Києва, так і з інших райцентрів області. Вже через місяць закінчуємо ремонт мостового переходу через Київське море в районі гідроелектростанції - будуть чотирисмугова дорога і набережна. Ще по правому березі будується дорога на Білорусь - наступного року вона вже буде введена в експлуатацію. Так, ми почали з доріг, і облрада нас підтримав, виділив 11 млн. грн, і це дійсно якісні дороги, з належним благоустроєм, освітленням, відповідною інфраструктурою.

Традиційно для жителів столиці Вишгородський район - місце відпочинку...

Зараз міськрада з райрадою завершили створення проекту цілорічного парку відпочинку на березі Київського моря. Там все буде: і водні лижі, і гірськолижний відпочинок, причому з минулої зими гірка з підйомником вже діє. Проект буде запропоновано інвесторам вже в повній готовності до початку будівництва. До того ж, підкреслю, ця земля не відводиться - вона назавжди залишиться з власності міста. Є ще одна ідея щодо заборони грального бізнесу і можливої появи окремих зон, де він буде дозволений. Хочемо запропонувати Кабінету міністрів зробити такий ігровою зоною, куди легко обмежити доступ неповнолітніх, острів Великий в Київському морі, це вважається територією міста Вишгорода. В одному місці острів близько від берега, всього метрів 20 - можна зробити місток або намити доріжку. А так це майже 400 гектарів - місця вистачить і на дискотеки, і на казино. Але, по суті, в наших планах не тільки відпочинок: серйозний довгостроковий проект - технопарк «Київщина». Під нього вже два роки тому була відведена земля, але економічна криза зупинив охочих завести сюди підприємства і зробити єдиний промислове містечко. Сподіваємося, вже найближчим часом ситуація зміниться.

Ви родом з тутешніх місць. З якими проблемами стикаєтеся, так сказати, з дитинства?

Так, я з Лютежа. А проблема одна - дітям тут просто нікуди піти. Невелике селище, нудьга. Ми серйозно ставили питання підліткового дозвілля, робили рейди по залах ігрових автоматів, але вся ця боротьба безглузда, якщо не можемо нічого альтернативного запропонувати. Так от, в дитинстві я професійно займався футболом. Їздив в спортшколу в Київ, на Оболонь - у нас як в 1985-му не було стадіону, так і в 2005-му не з'явилося. Тоді я прийшов депутатом райради і поставив питання руба: треба щось робити. Так на сьогоднішній день вже у нас в районі п'ять нових стадіонів, і скоро буде ще один, критий - вирішується питання про передачу району колишньої власності МВС, і ми її приведемо в порядок. А у Лютежі на поле і покриття італійське, і жодної гривні з бюджету не витратили - знайшли інвестора, спортивне товариство, там же побудували тенісні корти. І дітей приймаємо вчитися грати у футбол абсолютно всіх, а найталановитіших відбираємо в збірну.

Так, дітям в районі пощастило, що ви захоплювалися спортом, а якщо для когось-покликання - музика?

Я закінчив і музичну школу, по класу акордеона - нічого іншого в районі теж не було. А зараз ми закінчили капремонт музичної школи в Нових Петрівцях, прекрасна музшкола в Димері. Велику увагу приділяємо сільським клубам. Навіть відновили в селі Катюжанка клуб, який був повністю покинутий з часів Радянського Союзу.

І там тепер кіно і танці?

І навіть вистави! У Димері ціла група ентузіастів працює, п'єси ставлять, так у клубі 300 місць, а в селищі 3 тис. жителів - не поміщаються в зал бажаючі! І ще у нас традиція - кожне село вже завів свій хор. І тепер які у нас прекрасні свята! І кожен мешканець зможе їх побачити - у нас тільки що створений власний телеканал 946 (це місту Вишгороду стільки років), і він буде вести мовлення 24 години на добу: свої новини, програми, власна реклама і навіть трансляції футбольних матчів місцевих команд.

А як ви визначаєте своє головне завдання на посаді?

Головне завдання - повернути довіру людей до влади, яку за останні роки не те що не стали любити, а ненавидіти почали. Треба дати зрозуміти людям, що ніхто не прийшов їх грабувати. Треба особисто як можна більше спілкуватися з народом, роз'яснювати кожен свій крок. Я зараз щотижня збираю усіх своїх заступників і виїжджаю в певний населений пункт району, щоб ті, у кого не вийшло приїхати на особистий прийом, змогли вирішити свої питання. Іноді людину достатньо вислухати, але частіше доводиться вирішувати конкретні проблеми - приватизувати майно, допомогти з ремонтом, лікуванням або навчанням. Знаєте, ще не було завдань, які неможливо вирішити, було б тільки бажання!

Але ж сьогодні про Ярослава Москаленко складається інша думка у одних, на основі складених розповідей других. Ми хочемо запропонувати Вам ознайомитись як же так і що зробив Ярослав Москаленко - роль у подіях 20 лютого, наскільки важливий вплив він зробив.

Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
SomIllus 14 2018 12:21
как сделать из пластилина майнкрафт зомби
работоспособное население россии на 2017 год составляет
реквием роберта рождественского анализ
Диета мануэля рия 4d209
Похудеть на 20 кг без вреда для здоровья сроки 148
Защита для планшета андроид бесплатно 04ed9c
Йегуда берг настрой дня скачать бесплатно 3c7
Программы редактирования видео для андроид для be3
cxgjokxulmlq
kzzfwyuckwne
rdfivxwmaffn
ipruiwmureorence
зарегистрироваться на сайте табор
3 передача сзп 3.6
как отбелить кружевное белье в домашних условиях
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: