Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Клубна діяльність як умова становлення психологічної культури студентів ВНЗ

Клубна діяльність як умова становлення психологічної культури студентів ВНЗ

Категорія: Ініціативи в Україні
Клубна діяльність
Якщо психологічна освіта в школі відіграє велику роль, то Вузівська освіта в цьому ключі обділена належною увагою психологів. Разом з тим саме від досить високого рівня психологічної культури залежать і якість життя людини в цілому, і його успіхи в суспільно-професійній діяльності, і щастя в особистому житті.
Створити умови для виховання вище перелічених якостей у процесі вузівського навчання досить складно з цілого ряду причин; по-перше, протягом останніх років було втрачено багато «духовних цінностей» професійного майстерності. ВНЗ прагнуть збільшувати чисельність студентів, орієнтуючись на максимальне задоволення ринкового попиту в основному за рахунок розширення прийому на комерційній основі. Також набирає обертів знеособлення навчального процесу, орієнтація на підхід до студента як до об'єкта масового відтворення кадрів і ігнорування його як суб'єкта психічного та професійного розвитку; по-друге, існуюча управлінська адміністративна система призводить до відчуження студентства та викладацького складу вищої школи від активної участі у вирішенні суспільно-політичних проблем цієї ланки освіти; по-третє, сучасна вища школа потребує створення умов для становлення у студентів професійної компетентності в поєднанні з цивільною відповідальністю.
В результаті типовим явищем стає сформованість у майбутніх фахівців творчих здібностей, невміння пов'язувати в єдине логічне ціле інформацію із суміжних областей знань. Навчальні програми є своєрідною інформаційною системою, обов'язковою для засвоєння незалежно від індивідуальності студента. Багато з таких програм мало орієнтовані на формування особистісних якостей та ціннісних орієнтацій.
В даний час клубні форми як один з важливих засобів виховання і навчання переживають період своєрідного відродження. Широкий розгляд набувають особистісно-орієнтованої форми клубної діяльності: соціальні клуби, педагогічні студії, школи стажистів, клуби розвитку і т.д.
Основна мета нашого дослідження полягала у виявленні ефективності клубної діяльності у вирішенні завдань підвищення психологічної культури студентів ВНЗ. Об'єктом дослідження була психологічна культура студентів ВНЗ і клубна діяльність як фактор підвищення психологічної культури студентів ВНЗ.
В якості вихідної підстави нашої практичної діяльності зі студентами було уявлення про психологічну культуру як базальної характеристики особистості, що впливає на всі види компетенцій фахівця, і відіграє особливу роль в розвитку цих компетенцій.
Застосування онтологічної логіки до дослідження психологічної культури дозволило говорити про психологічну культуру як сукупності культурно-історичних способів людської діяльності по сприйняттю і довільній регуляції пережитих людиною емоційних станів, психічних процесів і станів свідомості, включаючи поведінкові.
Діяльність нашого студентського психологічного клубу керувалася наступними принципами: а) принцип системності, що забезпечував безперервну роботу клубу протягом усього навчального року; б) принцип автономності, який передбачає відносну незалежність студентського психологічного клубу постановці цілей і завдань діяльності колективу, вибір засобів, вироблення своєї позиції; в) принцип зв'язку із зовнішнім середовищем, припускав і здійснення взаємодії з органами управління освітнього закладу, викладацьким корпусом, господарськими службами, з іншими вузами, з громадськими організаціями, з органами державного управління і місцевого самоврядування (клубами за інтересами, громадськими студентськими організаціями, спортивними секціями); г) принцип управління за інтересами припускав наявність у клубі органів самоврядування (рада клубу, різні сектори, в компетенції яких знаходилися питання, пов'язані зі специфікою.
Клубна діяльність
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: