Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Напрямки розвитку системи сучасної екологічної освіти

Напрямки розвитку системи сучасної екологічної освіти

Категорія: Ініціативи в Україні
Екологічна освіта
Екологічна освіта і виховання сьогодні є невід'ємним компонентом навчально-виховного процесу в усіх навчальних закладах.
Екологічна освіта - це гуманітарна основа забезпечення екологічної безпеки кожної людини і суспільства в цілому.
Пріоритетною має стати така освіта, яка готує студентів до вирішення соціальних, економічних і екологічних проблем, що стоять перед суспільством на місцевому, національному та глобальному рівнях на шляху до сталого розвитку. При цьому знання і вміння повинні підкріплюватися діями, які формують навички, власний досвід. В першу чергу варто зрозуміти потребу у впровадженні енергозберігаючих технологій в своєму будинку, адже експерти вказують на те, що сучасні склопакети можуть знизити рівень тепловтрати в рази.
Зараз викладачі використовують деякі методичні прийоми викладання екології. Для створення сучасної лекції викладачеві необхідно вказати на наявні в матеріалі проблемні питання, а також створити умови, в яких студент може побачити, сформулювати і вирішити проблему. Наприклад, проблема використання пестицидів, проблема знешкодження і переробки відходів, проблема експлуатації АЕС, ГЕС, ТЕС та інші.
Опорні конспекти - схеми відображають ту мету навчальної дисципліни, тобто послідовність змісту. Особливо це актуально сьогодні, коли обсяг аудиторних занять зменшується. Конспект, як формат наочності навчання можна використовувати для роздаткового матеріалу як на лекції, так і після неї. Наприклад, вивчаючи екологічні катастрофи, студенти складають конспект-схему за таким планом:
1. Перелік екологічних катастроф (виверження вулканів, падіння на Землю великих метеоритів та ін.)
2. Основні причини виникнення екологічних катастроф;
3. Класифікація екологічних катастроф за розміром заподіяної шкоди і в залежності від фактора збудника;
4. Найважливіші наслідки екологічних катастроф;
5. Результати.
Семінари-конференції бажано проводити після вивчення великої теми, розділу чи всього курсу.
У доповідях необхідно розкрити, яким чином вирішується проблема на практиці і що нового з цього питання пропонує наука.
Семінари-конференції сприяють поглибленню вивчення питань дисципліни, обов'язково ілюструються фактичними даними. Питання, що вимагають самостійного обґрунтування відповіді доповідачем, допомагають не боятися аудиторії, формувати вміння вести дискусію.
Складною, але ефективною формою семінарського заняття є заняття у формі гри. Сутність гри полягає у відтворенні певних елементів предметного і соціального змісту діяльності, моделюванні деяких умов і систем відносин, які характерні для неї.
Гра розгортається на імітаційній моделі, що дозволяє переводити формальні знання в дієві і закріплює за діловими іграми статус активного методу навчання фахівців.
Екологічна освіта
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: