Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Основні кроки до створення навчальних посібників нового покоління

Основні кроки до створення навчальних посібників нового покоління

Категорія: Ініціативи в Україні
посібники нового покоління
Сучасний підручник повинен принципово відрізнятися від класичних підручників своїм змістом, логікою, структурою, психологічним забезпеченням. При створенні підручника необхідно планувати способи педагогічної діяльності викладача і дії студентів по оволодінню програмним матеріалом.
У підручнику місце повинно відводитися викладу основ наукових теорій - понять, законів, наслідків - і виявлення характеру зв'язків між ними, з урахуванням спеціалізації елементів для кожного напрямку спеціальностей.
При цьому важливе значення має попередня графічна розробка логіко-структурної моделі досліджуваного поняття або теми в цілому. При формуванні навчальних понять у підручнику повинна бути показана необхідність їх введення і практична значимість їх застосування.
Формування навчальних умінь починається з оволодіння навчальними діями аналізу, планування, порівняння, узагальнення та відповідних прийомів розумової діяльності. В процесі засвоєння знань велику роль грає своєчасність контролю і самоконтролю, тому в підручнику повинні міститися чіткі вказівки на те, якими знаннями, вміннями і навичками повинні оволодіти студенти, а також завдання по здійсненню самоконтролю.
Для розвитку творчих здібностей студентів підручник повинен містити завдання, які спонукають їх до самостійної творчої діяльності, до творчого застосування отриманих знань і умінь.
Отже, підсумовуючи вищесказане, можна виділити наступні основні риси підручника нового покоління:
- підручник повинен бути сконструйований відповідно до принципів діалектичної логіки (виділення єдності протилежностей, всебічність аналізу, сходження в сенсі від абстрактного до конкретного);
- підручник є засобом пізнання студентів і є базою для формування світогляду та творчого мислення;
- відображення в підручнику мотиваційної основи дає можливість розвитку пізнавальних інтересів, самоконтролю та самооцінки;
- підручник грає роль самовчителя, виходячи на особистісний рівень саморозвитку;
- здійснюється реалізація диференційованого підходу до студентів залежно від їх індивідуальних здібностей;
- побудова підручника має відбуватися за принципом інтеграції знань, органічно поєднуючи відомості з суміжних областей.
- сучасний підручник має модульну структуру і враховує можливість застосування сучасних комп'ютерних технологій.
Однаковість типового підручника, орієнтованого на абстрактну модель (середнього) студента, обмежує можливості виявлення їх індивідуальних навчальних інтересів.
Поглиблення та розширення знань з питань, викладених у пунктах, повинно проводитися з допомогою додаткових дидактичних блоків, в яких матеріал може бути представлений як у проблемному, так і у репродуктивному варіантах. У першому випадку добре підготовлені студенти можуть працювати за запропонованим планом, самостійно вирішуючи навчальні проблеми. Іншим студентам можна запропонувати роботу над менш складним, доступним матеріалом.
посібники нового покоління
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: