Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» Громадські кампанії » У «Студентському захисті» переконані, що Закон «Про вищу освіту» захищає студентів

У «Студентському захисті» переконані, що Закон «Про вищу освіту» захищає студентів

Категорія: Громадські кампанії
У «Студентському захисті» переконані, що Закон «Про вищу освіту» захищає студентів
Нова доопрацьована редакція Закону України «Про вищу освіту», яка була прийнята 3 грудня, захищає права студентів. У першій половині 2013 року парламент схвалить законопроект і він вступить у дію.

Про це заявив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Відповідно до нового Закону, державне замовлення на підготовку молодшого спеціаліста або бакалаврів може розміщуватися шляхом укладення відповідних договорів між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та вищими навчальними закладами України, незалежно від їх форми власності.

«Відповідно до перехідних положень законопроекту, буде забезпечене поступове протягом трьох років збільшення розміру мінімальної академічної стипендії у такому порядку: починаючи з 1 січня 2014 року – 80 відсотків прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, з 1 січня 2015 року – 90 відсотків, з 1 січня 2016 року – 100 відсотків прожиткового мінімуму. Розмір стипендіального фонду вишу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не більше 75 відсоткам студентів денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету без врахування осіб, що отримують соціальні стипендії», – зазначив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.

Крім того, розмір плати за весь термін навчання для здобуття відповідного ступеня встановлюється в договорі (контракті), що укладається між вищим навчальним закладом та фізичною (юридичною) особою. Форма типового договору (контракту) затверджується Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за весь термін навчання для здобуття відповідного ступеня, підвищення кваліфікації встановлюється вищими навчальними закладами у грошовій одиниці України – гривні. Вищий навчальний заклад має право змінювати плату за навчання в порядку, передбаченому договором, не частіше одного разу на рік і не більше, ніж на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.

Слід зазначити, що вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після ухвалення і набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра. Науковий ступінь кандидата наук після набрання чинності Законом прирівнюється до наукового ступеня доктора філософії, а вчене звання старшого наукового співробітника – до вченого звання старшого дослідника.

Також, у перехідних положеннях до законопроекту пропонується дозволити вченим радам вузів затверджувати Правила прийому до вищого навчального закладу, якими встановлювати:

1) перелік і кількість сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вага кожного з яких повинна становити не менше, ніж 20 відсотків конкурсного бала;

2) вагу середнього бала документа про повну (базову) середню освіту, що повинна становити не більше, ніж 10 відсотків конкурсного бала;

3) вагу бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), що повинна становити не більше, ніж 30 відсотків конкурсного бала.
Джерело: ЗІК
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: