Зареєструватись    Увійти
Авторизація

Структура бізнес-плану

Категорія: Фінансування
Структура бізнес-плануДуже багато мріють відкрити свою справу, але не віддають собі звіту в тому, наскільки складною і багатозадачною є структура підприємства. Навіть компетентність і великі пізнання в конкретній області не дають гарантії, що людина зможе впевнено повести до успіху свою справу.

Тим не менш, досить складно вгадати, хто виявиться напруженим, а хто кине справу на півдорозі. Частково функцію «сортування» бере на себе складання бізнес-плану, що вимагає не тільки ерудиції, але і терпіння, нестандартного підходу і знайомства з суттю маркетингу.
Більш або менш стандартизованої структури згаданого документа ще не винайдено, але якісь загальні рекомендації до послідовності викладу і ступеня інформативності, все ж, є.
Кожен план по організації справи, подібно статті, відкривається своєрідним прев’ю — а саме, перший розділ називається «Резюме». Це — візитка проекту, його коротко викладена суть, що включає опис продукції та — поки що тільки опис — стратегії у сфері інвестицій. Метою оповідання в першому розділі є фіксація уваги потенційного інвестора.
«Прев’ю» займає не більше 3 сторінок плану. Більш детальна інформація викладається в наступних розділах.
Загальна інформація — розділ, за логікою викладу йде відразу після резюме — має відповідати на такі питання:
• Яка саме діяльністю планується? В т. ч. якого профілю буде нова компанія?
• Що ви збираєтеся запропонувати клієнтам?
• Нинішній етап розвитку справи;
• Розташування та територіальні межі діяльності;
• Цілі проекту і принципові відмінності його від інших підприємств того ж профілю (цей пункт — чи не найважливіший з усього узагальненого опису та бізнес-плану в цілому).
Третім у документі традиційно поміщають розділ, присвячений продукції. Він включає:
• Докладний опис такої (товари, послуги) і варіанти її використання;
• Перелік знайомих з нею покупців або спеціалістів в даній області, які позитивно відгукнулися про її якість (цей пункт не обов’язковий, але при наявності підвищує шанс на успіх плану у інвесторів);
• Принципові відмінності від існуючих аналогів і оцінка вигідності цих відмінностей;
• Стадія, на якій знаходиться продукція (іншими словами, ступінь її готовності).
У написанні маркетингового розділу необхідно проявити фантазію, отримані знання і незвичайну кмітливість, т. к. він не має чітко сформульованого прототипу. Його складність і структура залежать від аспектів ситуації на ринку та профілю підприємства. Але, так чи інакше, розділ повинен сформувати у читача чітке розуміння обґрунтованості обраного шляху. Цьому сприяють:
• Аналіз попиту і ситуації на ринку;
• Комплексне дослідження фактору конкуренції та інших факторів впливу;
• Логічно випливає опис таких стратегій, як: рекламної, утворення цін, стимулювання попиту та просування товару, збуту, а також утворення цін;
• Адекватну оцінку конкурентоспроможності проекту і ймовірні обсяги продажів.
Останні аспекти є дуже важливими для потенційного інвестора. Цей розділ потрібно формулювати доступно і ясно: в такому випадку логічні помилки і недоліки швидко виявляться ще на етапі опису. Особливу увагу при аналізі і в оповіданні потрібно приділити підприємствам-конкурентам: відзначити їх особливості (враховуючи той факт, що недоліки — це можливість зіграти на них, а достоїнства повинні в підсумку виявитися як можна більш незначними), обґрунтувати застосовність тактики в таких умовах ринку і спрогнозувати реакцію «суперників» на початок реалізації вашого проекту.
Варто врахувати, що подробиця і ретельність опрацювання плану знаходиться у зворотній залежності від терміну дії підприємства (це значить, що максимально послідовним і уважним варто бути саме новачкові).
Наступна частина-розділ — «План виробництва»:
• Підхід до організації процесу;
• Опис матеріалів — від сировинного питання до технологічних процесів;
• Вимоги до кваліфікації працівників.
Бажаним є подання докладної схеми виробництва: починаючи від видів сировини і закінчуючи випуском готової продукції, а також опис змін в устрої підприємства, яке потягне за собою розвиток справи.
Наступний розділ — «Управління і організація». Його мета — визначити схему організації та пристрої проекту, представити учасників справи, які є ключовими, а також описати критерії вибору та план навчання персоналу.
«Капітал і юридична форма», в першу чергу, прояснює правовий статус підприємства, а також форми його власності. До останнього необхідно детальне обґрунтування, логічно пояснюється особливостями профілю та вимог до капіталу.
Ці вимоги потрібно позначити не тільки для найближчих часових відрізків, але і з урахуванням майбутнього розвитку і змін. Тут же можна навести статті витрат інвестованих коштів.
«Фінанси» має сформувати у інвестора чітку картину системи проектів підприємства. Це означає, що повинен бути план виконуваних робіт з описом етапів і потреб виробництва на кожному з них.
Планування не вимагає прив’язки до дат: умовно може бути обрана лише певна початкова точка. Тут це є не більше ніж інструментом для зручності розрахунку. Обов’язковим є лише вказівка термінів реалізації.
Передостанній частиною-розділом є «Оцінка ризиків». Головне питання, на яке він повинен відповісти, — це «Найбільш ймовірні події та мінімізація ризиків на кожному з етапів». Також в оповідання потрібно додати опис профілактики ризику, саму песимістичну оцінку потенційних втрат і аналіз факторів, що впливають на якісному рівні.
В частина додатків входять свідоцтва та документи, що підкріплюють дані, наведені в основній частині плану (аудиторські висновки, результати досліджень, фото еталонів і технічні хар-ки продукції тощо).
Складання такого складного документа, як бізнес-план, вимагає комплексного підходу до дослідження і аналізу даних, а також реалістичної оцінки ситуації і власних можливостей.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: