Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Економіко-професійна спрямованість підготовки молодих фахівців

Економіко-професійна спрямованість підготовки молодих фахівців

Категорія: Економіка
Економіко-професійна спрямованість
Загальновизнано, що мета економічної освіти полягає в тому, щоб ознайомити майбутніх фахівців з економічними проблемами життя сучасного суспільства, навчити вмінню аналізувати ці проблеми, розвинути здатність до активної участі в розробці, оцінці та здійснення економічної політики.
З урахуванням сучасного реформування системи охорони здоров'я, в основі якого процеси реструктуризації та комерціалізації області, виникає необхідність формування у майбутніх фахівців медицини економічного мислення за рахунок оновлення економічної освіти.
Досягнення цієї мети неможливе, якщо ставити її в ізоляції від спеціальної професійної підготовки студентів. Вчені підтримують точку зору тих вчених, в основі якої актуалізується необхідність синтезу професійної підготовки з економічною освітою.
Такий синтез може і повинен забезпечити поєднання фундаментальної підготовки фахівців, розвиток у них творчих здібностей, навичок самостійної роботи та економічний підхід безпосередньо до професійної діяльності. У зв'язку з цим, якість економічної підготовки залежатиме від того, наскільки успішно в освітньому курсі враховується багатогранність студента: як особистості, як громадянина своєї країни, як фахівця.
Вивчення економічної теорії дозволить пізнати два взаємопов'язаних види суспільних відносин, які відображають економічні механізми реалізації інтересів людей.
Перший вид - це соціально-економічні відносини з приводу розвитку суспільного виробництва, які відображають процеси розвитку інтересів людини в її суспільних відносинах як істоти соціальної.
Другий вид - це виробничо-економічні відносини, що виникають з приводу створення засобів існування, визначених біологічної суті, відображають механізм взаємодії інтересів людей в процесі задоволення потреб.
Інформація про матеріальні блага, як матеріальну основу життєдіяльності людей, про їх творчий потенціал, їх здатності до діяльності є критерієм, що характеризує рівень здоров'я людини. Знання таких понять, як «споживчий кошик»і «прожитковий мінімум», «мінімальна заробітна плата», «фонд життєвих засобів» дозволяє майбутнім фахівцям володіти інформацією про рівень і якість життя в країні.
Економіко-професійна спрямованість у підготовці майбутніх лікарів повинна здійснюватися на двох рівнях: на рівні дипломного навчання, яке передбачає освоєння основ економіки охорони здоров'я і розширення його профілю; на післядипломному рівні в період спеціалізованої підготовки (інтернатурі).
Відродження економічної освіти в поєднанні з медико-професійною підготовкою забезпечить, нарешті, такий етап у підготовці та формуванні фахівців, коли в одній особі зможе поєднуватися і власник знань як основний ресурс продуктивної діяльності і власник умінь їх використання у майбутній професійній діяльності.
Економіко-професійна спрямованість
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: