Зареєструватись    Увійти
Авторизація
» » Брокерська діяльність, як новий вид професії

Брокерська діяльність, як новий вид професії

Категорія: Економіка
Брокерська діяльність

1. Брокерською діяльністю визнається діяльність по здійсненню цивільно-правових угод з цінними паперами та (або) по укладанню договорів, які є похідними фінансовими інструментами, за дорученням клієнта від імені та за рахунок клієнта (у тому числі емітента емісійних цінних паперів при їх розміщенні) або від свого імені і за рахунок клієнта на підставі відплатних договорів з клієнтом.

Професійний учасник ринку цінних паперів, здійснює брокерську діяльність, іменується брокером.

У разі надання брокером послуг з розміщення емісійних цінних паперів брокер має право придбати за свій рахунок не розміщені в термін, передбачений договором, цінні папери.

2. Брокер повинен виконувати доручення клієнтів сумлінно і в порядку їх надходження. Угоди, що здійснюються за дорученням клієнтів, у всіх випадках підлягають пріоритетному виконанню у порівнянні з дилерськими операціями самого брокера при суміщенні їм діяльності брокера та дилера.

У разі, якщо конфлікт інтересів брокера та його клієнта, якому клієнт не був повідомлений до отримання брокером відповідного доручення, призвів до заподіяння клієнту збитків, брокер зобов'язаний відшкодувати їх у порядку, встановленому законодавством тієї чи іншої країни.

3. Грошові кошти клієнтів, передані ними брокеру для здійснення угод з цінними паперами та (або) укладення договорів, які є похідними фінансовими інструментами, а також грошові кошти, отримані брокером за такими угодами та (або) такими договорами, які здійснені (укладені) брокером на підставі договорів з клієнтами, повинні перебувати на окремому банківському рахунку (рахунках), відкритому (відкриваються) брокером у кредитної організації (спеціальний брокерський рахунок). Брокер зобов'язаний вести облік грошових коштів кожного клієнта, що знаходяться на спеціальному брокерському рахунку (рахунках), та звітувати перед клієнтом. На грошові кошти клієнтів, що знаходяться на спеціальному брокерському рахунку (рахунках), не може бути звернено стягнення за зобов'язаннями брокера. Брокер не має права зараховувати власні грошові кошти, які були здобуті за його брокерские услуги на спеціальний брокерський рахунок (рахунки), за винятком випадків їх повернення клієнту та/або надання позики клієнту в порядку, встановленому цією статтею.

Брокерська діяльність


Брокер вправі використовувати у своїх інтересах грошові кошти, що знаходяться на спеціальному брокерському рахунку (рахунках), якщо це передбачено договором про брокерське обслуговування, гарантуючи клієнту виконання його доручень за рахунок зазначених коштів чи їх повернення за вимогою клієнта. Грошові кошти клієнтів, які надали право їх використання брокеру в його інтересах, повинні знаходитися на спеціальному брокерському рахунку (рахунках), окремому від спеціального брокерського рахунку (рахунків), на якому знаходяться грошові кошти клієнтів, які не надали брокеру такого права. Грошові кошти клієнтів, які надали брокеру право їх використання, можуть зараховуватися брокером на його власний банківський рахунок.

Вимоги цього пункту не поширюються на кредитні організації.

4. Брокер вправі надавати клієнту позику грошові кошти та/або цінні папери для здійснення угод купівлі-продажу цінних паперів за умови надання клієнтом забезпечення способом, передбаченим цим пунктом. Правочини, які вчиняються з використанням грошових коштів та/або цінних паперів, переданих брокером в позику, іменуються маржинальними операціями.

Умови договору позики, в тому числі сума позики або порядок її визначення, можуть бути визначені договором про брокерське обслуговування. При цьому документом, що засвідчує передачу в позику визначеної грошової суми або визначеної кількості цінних паперів, визнається звіт брокера про здійснення маржинальних операціях або інший документ, визначений умовами договору.

Брокер має право стягувати з клієнта відсотки по наданих позиках. В якості забезпечення зобов'язань клієнта за наданими позиками брокер вправі приймати тільки цінні папери, що належать клієнту та/або придбані брокером для клієнта за маржинальними операціями.

Величина забезпечення, наданого клієнтом, визначається брокером за ринковою вартістю виступають забезпеченням цінних паперів, що склалася на торгах фондової біржі та/або інших організаторів торгівлі на ринку цінних паперів, за вирахуванням встановленої договором знижки. Цінні папери, які є забезпеченням зобов'язань клієнта за наданими брокером позиками, підлягають переоцінці.

В випадках неповернення суми позики та/або зайнятих цінних паперів у строк, несплати в строк процентів за наданим кредитом, а також у разі, якщо величина забезпечення стане менше суми наданого клієнту позики (ринкової вартості зайнятих цінних паперів, що склалася на торгах фондової біржі та/або інших організаторів торгівлі на ринку цінних паперів), брокер звертає стягнення на кошти та/або цінні папери, які є забезпеченням зобов'язань клієнта за наданими брокером позиками, у позасудовому порядку шляхом реалізації таких цінних паперів на торгах фондової біржі та/або інших організаторів торгівлі на ринку цінних паперів.

В якості забезпечення зобов'язань клієнта за наданими брокером позиками можуть прийматися тільки ліквідні цінні папери, включені до котирувального списку фондової біржі. Критерії ліквідності зазначених цінних паперів, мінімальний розмір знижки, порядок визначення ринкової вартості цінних паперів, прийнятих брокером в якості забезпечення, порядок і умови їх переоцінки, а також вимоги до строків, порядку і умов реалізації цінних паперів, які виступають забезпеченням зобов'язань клієнта за наданими брокером позиками, встановлюються нормативними правовими актами федерального органу виконавчої влади по ринку цінних паперів.

Брокерська діяльність


5. Брокер має право здійснювати операції з цінними паперами, призначеними для кваліфікованих інвесторів, і укладати договори, які є похідними фінансовими інструментами, призначеними для кваліфікованих інвесторів, тільки якщо клієнт, за рахунок якого здійснюється така операція (укладається такий договір), є кваліфікованим інвестором у відповідності закону або визнаний цим брокером кваліфікованим інвестором відповідно до справжнім законом. При цьому цінний папір або похідний фінансовий інструмент вважаються призначеними для кваліфікованих інвесторів, якщо у відповідності з нормативними правовими актами органу виконавчої влади по ринку цінних паперів операції з такими цінними паперами (договори, які є такими похідними фінансовими інструментами) можуть вчинятися (укладатися) виключно кваліфікованими інвесторами або за рахунок кваліфікованих інвесторів. Кваліфіковані інвестори в силу федерального закону особи, визнані кваліфікованими інвесторами відповідно до справжнім законом, іменуються кваліфікованими інвесторами.
Шановний користувач, Ви зайшли як незареєстрований відвідувач. Ми пропонуємо Вам пройти реєстрацію для просмотра усієї інформаціі ПОРТАЛА!
КОМЕНТАРІ (1)
JeaHops 12 2019 14:06
Composicion De Propecia cialis tablets for sale Priligy Hipertension On Line Acticin Lyclear Purchasing Secure
Цитувати          1
Коментувати новину
Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Ввести код: